nieuws
Recensie: Schietgrage opa’s in The Expendables 2
Het langverwachte The Expendables 2 is sinds kort in de bioscopen te zien. Een vervolg op het in 2010 verschenen eerste deel. Uiteraard zijn in deze film weer Sylvester Stallone en zijn team paraat, de cast heeft echter veel meer grote namen. De ingrediënten zijn aanwezig voor een knaller van een actiefilm. Regisseur Simon West is klaar om zijn werk te laten zien!
Verhaal
Voor zover er in The Expendables een verhaal zit, of beter gezegd een noemenswaardig verhaal zit, is er uiteraard wel één. Sylvester Stallone, Jason Statham, Jet Li, Dolph Lundgren, Randy Couture en Terry Crews hebben weer een opdracht gekregen van Bruce Willes en gaan weer voor hem werken. Of dit geheel vrijwillig is of niet, want er is een openstaande “rekening” die nog betaald moet worden, maakt niet uit. Stallone en zijn team nemen de opdracht aan. Het team is inmiddels uitgebreid met Liam Hemsworth en Yu Nan. De klus lijkt simpel, maar loopt zoals we niet anders gewend zijn van een actiefilm, gigantisch uit de hand door een brute moord op één van de teamleden.
Wraak wordt gezworen en in een bloedige strijd waarin de ravage compleet is gaan ze de moordenaar achterna. Ondertussen redden ze de wereld door zoveel plutonium weg te houden van diezelfde moordenaar, waardoor een kanteling in de machtsverhoudingen van deze wereld voorkomen wordt. The Expendables hebben zo hun methodes om de “ideale” wraakactie gestalte te geven. Gelukkig krijgen ze hulp uit onverwachte hoek voordat het verkeerd gaat en ze diep in het nauw zitten.
Pure actie
Uiteraard is een film met de grootheden uit actiefilms niets als er geen actie in zit. Deze film is echter extremer, explosiever en met veel meer actiehelden dan zijn voorganger. Bruce Willis, Arnold Schwarzenegger, Jean-Claude van Damme en Chuck Norris geven nog een extra toevoeging aan deze explosie van geweld. Onder het motto van, hoe meer actiehelden hoe meer actiescènes, knalt het ene na het andere gevecht over het witte doek. Alleen de openingsscène is al één en al geweld. The A-Team, waar het in het begin erg op lijkt, is er niets bij.
Norris zet een moderne premiejager neer die het liefst alleen werkt. Willis laat zien dat Mr. Church meer in zijn mars heeft dan alleen opdrachten geven en Schwarzenegger heeft hard gestudeerd voor de I’ll Be Back. Ondertussen is het natuurlijk logisch dat er nog een echt gevecht met de handen plaatsvindt, want daar is Stallone de beste in.
Zelfspot en hilariteit
Om al deze actie niet te eentonig te laten lijken, zit er zonder al te veel te verklappen veel hilarische momenten en veel zelfspot in de film. Humor is erg belangrijk, dat weten de heren ondertussen maar al te goed. Neem als voorbeeld, zoals in de trailer te zien, Schwarzenegger en Willis in een Smart. Dit is uiteraard maar één van de toch wel vele humoristische stukken in de film.
[tube]http://www.youtube.com/watch?v=1h9lhJJH0hE&hd=1[/tube]
Vermakelijk
Grandioos acteerwerk leveren de heren niet af, maar vermakelijk is deze film zeker. Een film waar het verstand op nul kan en je weer helemaal laten teruggaan naar begin jaren negentig in een nieuw jasje. Uit de meest onmogelijke situaties weten ze te ontsnappen, verrassingen loeren op elke hoek van de straat en het schietgrage, meer dan overdreven patserige optreden van deze heren maakt deze film ineens leuk. In echte problemen lijken ze nooit te komen, want zij zijn de beste.
Deel 3
Ondanks dat er nog niks bekend is over een derde film zijn er natuurlijk al geruchten. Op basis van het tweede deel mag deze er zeker komen. Vul de cast aan met Steven Seagal (die helaas al heeft afgezegd voor er een aankondiging is voor derde film), Harrison Ford, Nicolas Cage, Wesley Snipes en je hebt een nog groter succes. En gisteren melden we op de site al een vrouwelijke versie van The Expendables.
Onverwachts is deze film toch een succes. Niet omdat het verhaal zo goed is, niet omdat de acteerprestaties zo denderend zijn, maar puur omdat alle helden van vroeger in één film zijn samen gestopt. Niemand kan ze stoppen en zij zorgen voor gerechtigheid in deze wereld. Een film waar het verstand op nul kan en genoten kan worden van ouderwetse actie met veel explosies en special effects. De zelfspot en humor die in deze film is gebruikt, mogen ook bij een eventueel derde deel weer aanwezig zijn.



