nieuws
Recensie: The Watch

Van te voren heb je toch wel wat verwachtingen als je ziet dat de typetjes gespeeld worden door Ben Stiller, Jonah Hill en Vince Vaughn. Maar na een kwartier naar de film te hebben gekeken, wordt eigenlijk snel duidelijk dat je gewoon kijkt naar de hoofdrolspelers zoals ze in elke film hebben gespeeld: de typische Jonah Hill opsommingen, de neuroot Ben Stiller en de puberale Vince Vaughn. Helaas voegen deze niks toe aan de film en zit er weinig tot geen verhaal in de film.
Het plot
Alles speelt zich af in het dorpje Glenview, hier woont Evan (Ben Stiller) en vindt het dorp waarin hij woont het beste dorp op aarde. Evan is eigenaar van de supermarkt waarin zijn bewaker vermoord wordt door op aarde gestorte aliens. De politie ziet niet de ernst van de zaak in en dat besluit Evan een buurtwacht op te richten: The Watch!
Na een emotionele toespraak op het veld van de plaatselijke rugbyclub zijn er uiteindelijk maar 3 personen die zich aanmelden voor de buurtwacht. Bob (Vince Vaughn) de vader van een vervelende puber, Franklin (Jonah Hill) wie er nog steeds mee zit dat hij niet is aangenomen bij de politie en de vers gescheiden Brit Jamarcus (Richard Ayoade). Het verschil tussen de 4 is dat Evan bloedserieus is over de buurtwacht en de andere 3 het meer als een clubje zien en gewoon lol willen hebben of gewoon hopen dat ze worden gebeld door bange vrouwen. Door de film heen gebeuren er nog meerdere incidenten en moeten ze uiteindelijk het mysterie gaan oplossen waar het allemaal begon, in de supermarkt van Evan.
[tube]http://www.youtube.com/watch?v=nNvzuscCzVA&hd=1[/tube]
Een bol vanjewelste en alien geslachtsdelen
Dat ze nu net een soort van bowlingbal met een vernietigende straal moeten vinden op een van de plaatsen delict kwam niet echt als een verassing, hier werd natuurlijk meteen misbruik van gemaakt wat leidde tot veel ontploffingen en verdwenen koeien. Uiteindelijk wordt dit ook hetgene waarmee het allemaal zal gaan moeten eindigen en zorgen ze er met zijn vieren voor dat alles weer helemaal is zoals het zou moeten zijn. Daarnaast waren de aliens alleen te vermoorden op het moment dat je zijn/haar geslachtsdeel eraf zou halen.
Veel humor, weinig toevoeging
Wie gewoon van een beetje humor houdt zit wel goed bij deze film maar qua diepgang is er weinig te beleven. Gewoon vier mannen die zich niet naar zijn leeftijd gedragen, in orgies terecht komen en zelf hun probleempjes wel hebben. Daarnaast schijnt één van de vier vrienden ook nog zelf een alien te zijn. Een wending die sowieso al weinig betrekking op de film tot dat moment had, maar uiteindelijk wel de grootste wending in de film is.
Ondanks dat er veel humor in de film zit, vergoed dit niet het tekort aan een leuk verhaal met een beetje diepgang erin. Toch zal het voor diegenen die van de typetjes zelf houden wel een leuke film zijn. Kijkend naar de totale doelgroep stelt het toch ligt teleur en zit het grootste gedeelte van de lol toch al wel in de trailer.