Recensie: Sleeping Dogs: Nightmare in North Point
Nieuws

Recensie: Sleeping Dogs: Nightmare in North Point

3 min leestijd

Het Hong Kong uit Sleeping Dogs is terug met de Nightmare in North Point DLC. Ditmaal vecht je niet tegen mede kung-fu specialisten maar neem je het op tegen geesten uit de onderwereld van van Smiley Cat. Of de DLC de kwaliteit van de originele game haalt is natuurlijk de grote vraag.

Horror in Hong Kong
Nightmare in North Point is een verhaal wat op zichzelf staat. Dit betekent dat je op ieder gewenst moment kunt beginnen met de DLC zonder dat het invloed heeft op je huidig opgeslagen spel. Je speelt met het hoofdpersoon uit Sleeping Dogs Wei Shen en het verhaal speelt zich volledig af in het eerste gedeelte van de game: North Point. Meteen aan het begin wordt je vriendin ontvoerd door Smiley Cat. Een onderwereldfiguur wat deel uit maakt van de Jiang Shi. Dit zijn Chinese geesten die zijn opgestaan uit het hiernamaals. Deze geesten zijn geen standaard horrorfiguren. Zo hebben ze een aparte manier van aanvallen. Wanneer een van de geesten te dichtbij komt grijpt hij je vast en sleurt je naar de grond. Met een klein quick-time event is het mogelijk om te ontsnappen.

Een leuk concept met een slecht verhaal
Waar het verhaal van Sleeping Dogs zelf erg indrukwekkend is valt dat bij deze DLC erg tegen. Het doel is om je vriendin terug te krijgen en Smiley Cat te verslaan. Om bij hem te komen moet je eerst een handje vol handlangers uitschakelen. Deze semi-bossfights zijn eigenlijk allemaal met elkaar te vergelijken. Je gaat naar een locatie, schakelt een horde Jiang Shi krijgers uit en uiteindelijk komt je bij een bossfight. Naast deze bossfights zijn er ook nog een aantal locaties op de map die bezocht kunnen worden. Deze locaties zijn een verzamelplaats voor Jiang Shi krijgers. Versla de aanwezige monsters en verdien hiermee wat extra experience points.

[tube]http://www.youtube.com/watch?v=LggJfLypEik[/tube]

Naast de nieuwe vijanden kent de DLC ook een aantal andere vernieuwingen. Een nieuw wapens arsenaal is toegevoegd aan de game. Bijvoorbeeld een zwaard van de Jiang Shi krijgers. De wapens zijn niet te gebruiken in de originele game. Naast wapens is er ook een nieuwe Face-meter actief. Deze wordt gevuld door genoeg monsters af te slachten. Wanneer deze helemaal gevuld is krijgt Wei een buitenaardse kracht waarmee vijanden sneller dood gaan. Een groot minpunt van de game is de speeltijd die het bied. Met het verhaal ben je niet meer dan 2 uur bezig. Met nog een uur extra spelen voor de overige side-missies heb je de complete DLC uitgespeeld. In vergelijking met de speelduur van Sleeping Dogs zelf is dit dus een grote misser.

Sleeping Dogs: Nightmare in North Point is één DLC die de kwaliteiten van de originele Sleeping Dogs niet haalt. Door de erg korte speelduur en een matig verhaal is deze DLC alleen geschikt voor de echte fans. Want naast een nieuwe sfeer biedt de game geen grote verandering. Wie geen Sleeping Dogs fan was, zal het ook niet met deze DLC worden.

De recensie van Sleeping Dogs kun je hier lezen.