Het eerste deel van de comic bracht ons al naar de rijke wereld van World of Wacraft. In dit tweede deel gaat Walter Simonson nog verder en zien we nog meer bekende plekken en personages. Haalt dit deel het wel bij de vorige?
Een tijdje geleden heeft NieuwerwetsTV deel één van de comics van Warcraft gerecenseerd. Het hoofpersonage Croc-bait en zijn partners waren in een benarde situatie beland. Zowel Broll en Valeera werden verslagen. Croc-bait werd geconfronteerd met een Orc Blade Master in de arena, hierin moest hij met een gevecht bewijzen dat hij daadwerkelijk voorbestemd was een gladiator te zijn. De comic eindigde met een overwinning voor Croc-bait. Hij werd hierna omgedoopt tot Lo’Gosh (geestenwolf). De naam komt van een oudere gladiator die bijna zonder moeite al zijn tegenstanders versloeg.
Dat het gevecht Lo’Gosh zo makkelijk afging was niet verrassend. In flashbacks is te zien dat hij ooit in het leger van Stormwind heeft gevochten, maar ook is er een kind en een vrouw te zien in de flashbacks. Zou Lo’Gosh een gezin hebben die hij ook is vergeten?
Het tweede deel in de comicreeks begint met Valeera die wordt verkocht aan een ander team, omdat zij de zwakste van het drietal is en Reghar graag een sterk team wil hebben. Hiervoor gaat hij met zijn team naar Thunderbluff om een nieuw lid te vinden. Wanneer de twee overgebleven leden de kans krijgen te ontsnappen doen ze dit ook, net op dat moment komt Valeera langs die ook is ontsnapt om, je raadt het al – de anderen helpen te ontsnappen. Hierna volgt een spectaculaire achtervolging in de lucht en zien we dat er zich een complot ontplooit om Lo’Gosh om het leven te brengen, wie is deze Lo’Gosh dan toch? (Alliance spelers van World of Wacraft zouden dit moeten weten)
[one_half]
[/one_half][one_half_last]
[/one_half_last]
Na de ontsnapping gaat het verhaal gedeeltelijk over Broll en het vinden van een trinket die er voor zorgt dat hij meer kan dan alleen veranderen in een beer en meer controle krijgt over zijn gewelddadige uitspattingen. We zien namelijk een waar spektakel als Broll zijn controle verliest en magie gebruikt om een aantal vijanden uit de weg te ruimen. Ludo Lullabi weet de magische aanvallen zo weer te geven dat ze van het papier afspringen.
Het is jammer dat het team uit elkaar is gehaald. Aan het einde van deel één zijn ze toch een goede hechte groep geworden die voor elkaar opkomt. Valeera komt hierdoor er wel achter dat er een plot is om Lo’Gosh te vermoorden. Van dit complot is dan opeens niks meer te zien, maar dit zal zich waarschijnlijk uitwerken in het volgende deel. Lo’Gosh vecht onoverwinnelijk door en met de hulp van Broll wil hij uitvinden wie hij nou echt is. Wil hij de hulp hebben van Broll, dan zal Lo’Gosh eerst moeten helpen de verloren trinket met Broll te vinden.
Het eerste deel van het verhaal was vooral de opbouw voor een groter verhaal. In deel twee zien we dat het zich uitbreidt. Lo’Gosh komt er (bijna) achter wie hij nu is en de verdieping van Broll komt hierin wel naar voren, al mist er nog wat verdieping van Valeera. We zien iets meer van een complot tegen Lo’Gosh en de geschiedenis van Warcraft. Als de comic zo doorgaat in deel drie als de eerste twee delen is de verwachting dat we deze verdiepingen in het volgende deel te zien krijgen.
Net wanneer een deel van het verhaal wordt afgerond, komt er weer een nieuwe cliffhanger of een lijn naar een ander verhaal. Uiteraard is de rode draad door de comic het verhaal van Lo’Gosh en wie hij nu echt is. Het verhaal geschreven door Walter Simonson en de mooie duidelijke tekeningen van Ludo Lullabi zorgen dat je in het (dan wel makkelijk) verhaal wordt meegesleept.