Een tijd lang kwamen er in rap tempo een hoop spellen uit in de Guitar Hero-reeks, maar liefst elf in vijf jaar. In 2010 is het spel redelijk doodgebloed en al vijf jaar horen we niets meer van Guitar Hero. Activision probeert het nu met een andere studio, Freestyle Games. In oktober komt namelijk Guitar Hero Live uit voor de PlayStation 3, PlayStation 4, Wii U, Xbox 360, Xbox One en het spel zal in een of andere vorm ook voor mobiele platformen verschijnen.
Op de beursvloer van Gamescom is het spel te spelen en natuurlijk hebben wij hem uitgeprobeerd. Wat meteen opvalt is dat de gitaar-controller behoorlijk anders is, zoals eerder al aangekondigd was. De gitaar heeft twee rijen van drie knoppen, wat een realistischer gevoel zou moeten geven. Het is in het begin behoorlijk wennen, maar na een minuutje voelt het eigenlijk behoorlijk goed en de rest van de gitaar is vrijwel hetzelfde gebleven.

Daarnaast is natuurlijk de hele setting van Guitar Hero veranderd. Het live gedeelte van het spel draait er namelijk om dat de situatie van een echt concert wordt nagebootst. Dit is een redelijk leuke ervaring als je zo voor het eerst speelt, maar of dit een blijvend toegevoegde waarde voor Guitar Hero Live zal hebben is nog maar de vraag. Met GHTV zou het spel altijd een nieuwe stroom aan nummers moeten hebben, waarbij je de videoclip als achtergrond hebt. Iets wat niet geheeld onbelangrijk is voor een muziekspel, is de tracklist. De huidige lijst met nummers is bijzonder sterk en doet veel hoop opleven.
Zowel oude fans en nieuwe geïnteresseerden kunnen niet wachten op Guitar hero Live. De vraag is natuurlijk of Freestyle Games allebei de groepen tevreden kan maken, wat geen simpele taak is. Op Gamescom hebben ze in ieder geval laten zien dat er een goede reden is om goede hoop te hebben.