Afgelopen week hebben een aantal gamers kunnen spelen met Tom Clancy’s The Division. De gelukkigen konden met een toegangscode deelnemen aan de gesloten beta. Ubisoft wil hiermee een groep mensen de game laten spelen en op basis van de feedback en testen die daar uitkomen, kunnen ze de game klaarstomen voor de release van volgende maand.
NWTV heeft ook deelgenomen aan deze beta en tijdens deze speeltijd kom je er al gauw achter dat er behoorlijk wat aan de hand is in de stad New York. De stad wordt namelijk geteisterd door een pandemie. Na de uitbraak is “The Strategic Homeland Division”, oftewel The Division, in werking gesteld om de samenleving te redden.
Een korte instructie zorgt ervoor dat je snel bekend raakt met de besturing, zodat je direct in actie kunt komen. En je moet ook gauw in actie komen. Eenmaal lopend door de vervallen stad, kom je al gauw kwaadwillenden tegen die je uit zult moeten schakelen. De beschikbare missies zijn verspreid door de stad en eenmaal op weg in deze grote open wereld ben je al snel geneigd om een andere weg te bewandelen. Voordat je het weet ben je al flink wat speelminuten kwijt door alleen het verkennen van de stad. Het vervallen New York is mooi ontwikkeld en geeft je ook echt het gevoel dat er serieus iets aan de hand is. Veel verlaten auto’s, stapels vuilniszakken in tuinen en het voelt verlaten aan. Dit is niet gek want er is een levensbedreigend virus uitgebroken, maar ondanks dat in je achterhoofd is de gehele stad behoorlijk kaal.
Gaandeweg vindt je allerlei wapens en uitrusting en kan je net als in een RPG selecteren wat je wilt gebruiken en wat de beste eigenschappen biedt. Zo kan het zijn dat een vest met meer armor in combinatie met de uitrusting die je hebt toch slechter is. Ditzelfde geld voor wapens. Denk hierbij aan de verschillende wapens, maar ook de uitbreidingen van wapens. Eenmaal verder in de game zal je steeds meer onderdelen verzamelen en zal je een leuke en geschikte combinatie vinden waar jij mee uit de voeten kan. Daarnaast kom je er ook al gauw achter dat het schuilen achter auto’s, muren, kisten een belangrijk onderdeel is van de game. Wanneer je tijdens een vuurgevecht stil blijft staan en geen dekking zoekt, zal je veel geraakt worden en ben je dood voordat je het weet. Dit geldt overigens ook voor jouw vijanden. Het valt op dat je vijanden een behoorlijk aantal keren moet raken voordat ze dood zijn, zelfs bij een headshot. Er is wel duidelijk zichtbaar dat een headshot meer schade aanricht, want bij elk raak schot verschijnen er cijfers in beeld met het aantal schade dat je hebt gedaan bij je vijand. Veel gamers zien liever dat er wat bloed uit spat, maar het heeft ook wel wat op deze manier en het is natuurlijk een typisch systeem voor een RPG.
De gameplay an sich is prima. Het speelt soepel, het schieten is makkelijk en overal is duidelijk aangegeven waar je achter kan schuilen. Het is zelfs mogelijk om vanachter een muur met één druk op de knop je personage achter een andere muur te laten schuilen. Hierdoor krijg je mooie vloeiende bewegingen zonder dat je zelf achter je dekking weg moet lopen en op zoek moet gaan naar een nieuwe plek. De schietpartijen overigens wel wat spectaculairder mogen zijn, door met meer geluidseffecten te werken of door de impact van een headshot overweldigender te maken. Tevens zou het niet verkeerd geweest zijn om naast de dansende nummers ook wat bloed toe te voegen wanneer een vijand wordt geraakt.
Visueel ziet de game er prachtig uit. De omgeving zit boordevol details en het ziet er allemaal erg strak uit. Dit geld zowel overdag als ’s nachts. De ‘Heads Up Display” (HUD) zweeft langs je personage en geeft onder andere weer hoeveel kogels je nog hebt en wat de status van je gezondheid is. Overigens verschijnen andere teksten, pijlen en lijnen ook in de lucht waardoor het er net wat anders uitziet dan in andere games.
The Division komt uit op 8 maart voor PlayStation 4, Xbox One en PC. De review van Tom Clancy’s The Division zal natuurlijk op NWTV verschijnen.


