Op de eerste dag van de Gamescom in Keulen bracht Nieuwerwets TV een bezoek aan de Ubisoft stand. Waar ook Far Cry 3 en de nieuwste Assassin’s Creed delen getoond werden, ging de focus uit naar de laatste Splinter Cell, genaamd Blacklist.
Een kleine afgeschermde ruimte, als theater ingericht, boodt plaats aan een selecte groep bezoekers die een korte presentatie kregen van de game met daarbij horende in-game beelden. Ook wij maakten deel uit van deze groep. Hoewel de presentatie in het Duits was, werd Blacklist gelukkig met de originele Engelstalige audio gedemonstreerd.
De vernieuwingen
Vrijwel direct aan het begin van de demo was een stad te herkennen die erg deed denken aan de spelwereld uit Ubisoft’s Far Cry. Op zich niet slecht, maar wel een gewaagde verandering in het spelbeeld van de enorme franchise. Daarnaast viel het ook op dat de game nog meer richting de directe actie gaat waardoor de nadruk nog minder komt te liggen op het stealth uitvoeren van je missies. Er zijn nieuwe vechtstrategieën toegevoegd en de originele zijn beter uitgewerkt. Dit zorgt er wel voor dat de trend die begon met Conviction, het vorige deel in de serie, doorgezet wordt. Hierbij dreigt de game meer een actieshooter te worden dan een echte stealthgame. Dit is echter niet iets om je zorgen over te maken. Door meer mogelijkheden te bieden wordt een groter publiek bereikt, maar de echte fans van het originele genre kunnen de game gewoon spelen op de manier waarop zij dat willen.
Het uiterlijk
De game ziet er naast dit alles ook gewoon weer een stuk mooier uit. Conviction zag er al strak uit, echter zal Blacklist dit vast en zeker gaan overtreffen. Zowel Sam als de omgeving heeft een vernieuwde HD laag gekregen en past weer helemaal thuis in het grafische geweld van de huidige games. Splinter Cell Blacklist komt in de zomer van 2013 uit op Xbox 360, PlayStation 3 en PC.
[tube]http://www.youtube.com/watch?v=6_W2t2ty-SU&hd=1[/tube]
