Samen met zo’n vijftien andere spellen verschijnt Reality Fighters bij de lancering van de PS Vita, Sony’s nieuwe handheld. Van al die games behoort dit spel tot de slechtste. Reality Fighters is een regelrechte mislukking.
Met twee camera’s, aanraakschermen en een gyroscoop biedt de PS Vita veel mogelijkheden. Reality Fighters probeert die te benutten, maar slaagt er niet in. Een gamer kan een foto van zijn gezicht maken en dit gebruiken voor een karakter in het spel. Dit klinkt helaas makkelijker dan het is. Door de gevoeligheid van de camera kan het wel tien minuten duren voor het spel de foto accepteert.
Het feit dat een speler mee kan doen in het spel is, wanneer dit eenmaal is gelukt, wel leuk. Daarnaast valt het karakter nog volledig aan te passen naar eigen inzicht. Naarmate het spel vordert zullen er nieuwe attributen voor het karakter vrijgespeeld worden.
Veel interessanter is de omgeving waarin wordt gespeeld. Dit zijn echte locaties die in een 360 graden panoramaview te bekijken zijn. Dit doet de speler door rond te draaien met de PS Vita. Maar ook dat klinkt makkelijker dan het is. Wanneer de vechters het beeld uitlopen terwijl de speler op de bank zit, is het lastig hen bij te houden.
[Tube]http://www.youtube.com/watch?v=JOOXOpsGsG4&hd=1[/Tube]
Het enige dat spel nog kan redden is een ijzersterk verhaal. Maar net als de meeste vechtgames beschikt Reality Fighters hier niet over. Een simpel verhaal, uitgelegd door Mr. Miyagi van Karate Kid, zal niet de reden zijn dit spel te blijven spelen.
Reality Fighters geeft de speler het gevoel dat hij een demo speelt waar de ontwikkelaar nog wat geld aan wilde verdienen. Dit spel is het prijskaartje van 30 euro niet waard.