review
Immortal Redneck

Conclusie
Het concept van Immortal Redneck is best leuk, maar helaas pakt het gewoon niet goed uit.Crema Games is natuurlijk bekend van titels als: Drift Punk, Mobsferatu, Oh My Goat, Oh My Goat Zoo Rescue en Ridiculous Triathlon. Wie is er niet opgegroeid met deze klassiekers? Waarschijnlijk iedereen, want wij hadden ook nog nooit gehoord van deze ontwikkelaar. Toch is Immortal Redneck alweer het achtste spel uit de stal van Crema Games. Misschien dat we na deze titel meer gaan horen van deze Spaanse ontwikkelaar.
In deze first-person shooter ben je een toerist die na een ongeluk gemummificeerd wakker wordt in het oude Egypte. Waarom je daar bent en hoe je het ongeluk overleeft hebt, is voor jou een groot vraagteken. Je zult het antwoord op die vragen moeten vinden in de drie piramides van Gizeh. Deze worden natuurlijk beschermd door hordes monsters en de nodige eindbazen.
Immortal Redneck is niet zomaar een FPS; de piramides veranderen namelijk iedere keer van samenstelling wanneer je doodgaat. Dit betekent dat je elke keer weer een nieuwe route naar de bovenste verdieping moet zien te vinden. Dat klinkt heel erg spannend, maar dat is het niet. Er zijn namelijk behoorlijk wat kamers die doodlopen. Helaas moet je wel eerst alle monsters doden voordat je deze weer kunt verlaten. Het voelt meer als opvulling dan als een echte uitdaging. De piramides zijn ook behoorlijk groot en je zult elke keer weer helemaal van vooraf aan moeten beginnen wanneer je doodgaat. Het vinden van de juiste route is meer gebaseerd op geluk dan op logica. De eerste paar keer is dat niet zo erg, maar aangezien dit spel ook niet heel erg makkelijk is, kan het behoorlijk vervelend worden.
Na je dood kom je in het midden van de drie piramides terecht. Hier staat ook een boom die je kunt gebruiken om je vaardigheden te verbeteren. Hiervoor kun je het goud gebruiken dat tegenstanders achterlaten nadat je ze hebt uitgeschakeld. Ook kun je een van de andere klassen, in totaal negen, ontgrendelen. Elke klasse heeft weer andere vaardigheden die je kunt gebruiken. Het verbeteren van je vaardigheden en de andere klassen is niet iets wat we niet al in andere games hebben gezien. De implementatie hiervan is vrij simpel, maar er is weinig op aan te merken.
Een first-person shooter draait natuurlijk om wapens en deze zijn aanwezig: van simpel pistool tot machinegeweer. Niet elk wapen is even fijn en de shotgun is gewoon ronduit vervelend. In de meeste spellen zijn dit een van de fijnste geweren om te gebruiken, maar met een herlaadtijd van een dikke seconde is het gewoon onbruikbaar. Het machinegeweer is daarentegen wel weer fijn om te gebruiken. Wat wel erg jammer is, is de manier waarop vijanden ten onder gaan. Normaal gesproken verwacht je een enorm spektakel met rondvliegende stukken en liters bloed. In Immortal Redneck geeft een witte flikkering aan dat je tegenstander zijn weg naar het hiernamaals gevonden heeft. Dit geeft totaal geen voldoening en dat is een gemiste kans in onze ogen.
Immortal Redneck is niet wat wij ervan hadden verwacht. De levels zijn behoorlijk groot en doordat deze iedere keer anders zijn, moet je steeds weer een nieuwe weg weten te vinden. Dat zou niet zo erg zijn als er wat meer logica in had gezeten. Het concept staat ons overigens wel aan, maar het pakt bij deze game gewoon niet goed uit. De wapens verschillen erg in gebruik en de shotgun is gewoon onbruikbaar. Ook geeft het verslaan van de tegenstander te weinig voldoening. Mocht je op zoek zijn naar een uitdagende FPS, dan is Immortal Redneck misschien nog het proberen waard, maar echt aanraden kunnen wij het niet.