Doorgaan naar artikel
Aloys van Outersterp
Aloys van Outersterp
Voormalig hoofdredacteur
Profiel

De Academy Awards zijn weer uitgereikt en in dit bericht hebben we de volledige uitslag van de Oscars 2018 voor je verzameld. Grote winnaar was Three Billboards Outside Ebbing, Missouri, met twee van de acteercategorieën. De prijs voor beste film ging naar The Shape of Water. De avond zal ook vooral historie schrijven door de prijzen voor Gary Oldman en Roger Deakins, twee industrie-giganten die eindelijk de verdiende erkenning krijgen.

Lees hier de volledige Oscars 2018-uitslag:

Best Picture

Call Me by Your Name
Darkest Hour
Dunkirk
Get Out
Lady Bird
Phantom Thread
The Post
The Shape of Water
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Best Actor

Timothée Chalamet, Call Me by Your Name
Daniel Day-Lewis, Phantom Thread
Daniel Kaluuya, Get Out
Gary Oldman, Darkest Hour
Denzel Washington, Roman J. Israel, Esq.

Best Actress

Sally Hawkins, The Shape of Water
Frances McDormand, Three Billboards Outside Ebbing, Missouri
Margot Robbie, I, Tonya
Saoirse Ronan, Lady Bird
Meryl Streep, The Post

Best Supporting Actor

Willem Dafoe, The Florida Project
Woody Harrelson, Three Billboards Outside Ebbing, Missouri
Richard Jenkins, The Shape of Water
Christopher Plummer, All the Money in the World
Sam Rockwell, Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Best Supporting Actress

Mary J. Blige, Mudbound
Allison Janney, I, Tonya
Lesley Manville, Phantom Thread
Laurie Metcalf, Lady Bird
Octavia Spencer, The Shape of Water

Best Director

Christopher Nolan, Dunkirk
Jordan Peele, Get Out
Greta Gerwig, Lady Bird
Paul Thomas Anderson, Phantom Thread
Guillermo del Toro, The Shape of Water

Best Original Screenplay

The Big Sick
Get Out
Lady Bird
The Shape of Water
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Best Foreign Language Film
A Fantastic Woman
The Insult
Loveless
On Body and Soul
The Square

Best Original Song

“Mighty River” from Mudbound, Mary J. Blige, Raphael Saadiq and Taura Stinson
“Mystery of Love” from Call Me by Your Name, Sufjan Stevens
“Remember Me” from Coco, Kristen Anderson-Lopez and Robert Lopez
“Stand Up for Something” from Marshall, Diane Warren; Lyric by Lonnie R. Lynn and Diane Warren
“This Is Me” from The Greatest Showman, Benj Pasek and Justin Paul

Best Animated Feature

The Boss Baby
The Breadwinner
Coco
Ferdinand
Loving Vincent

Best Adapted Screenplay

Call Me by Your Name, James Ivory
The Disaster Artist, Scott Neustadter and Michael H. Weber
Logan, Scott Frank, James Mangold and Michael Green
Molly’s Game, Aaron Sorkin
Mudbound, Virgil Williams and Dee Rees

Best Documentary Short

Edith+Eddie
Heaven Is a Traffic Jam on the 405
Heroin(e)
Knife Skills
Traffic Stop

Best Documentary Feature

Abacus: Small Enough to Jail
Faces Places
Icarus
Last Men in Aleppo
Strong Island

Best Makeup and Hairstyling

Darkest Hour
Victoria & Abdul
Wonder

Best Film Editing

Baby Driver
Dunkirk
I, Tonya
The Shape of Water
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Best Visual Effects

Blade Runner 2049
Guardians of the Galaxy Vol. 2
Kong: Skull Island
Star Wars: The Last Jedi
War for the Planet of the Apes

Best Original Score

Dunkirk
Phantom Thread
The Shape of Water
Star Wars: The Last Jedi
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Best Live Action Short Film

DeKalb Elementary
The Eleven O’Clock
My Nephew Emmett
The Silent Child
Watu Wote/All of Us

Best Animated Short Film

Dear Basketball
Garden Party
Lou
Negative Space
Revolting Rhymes

Best Sound Mixing

Baby Driver
Blade Runner 2049
Dunkirk
The Shape of Water
Star Wars: The Last Jedi

Best Sound Editing

Baby Driver
Blade Runner 2049
Dunkirk
The Shape of Water
Star Wars: The Last Jedi

Best Costume Design

Beauty and the Beast
Darkest Hour
Phantom Thread
The Shape of Water
Victoria & Abdul

Best Cinematography

Blade Runner 2049
Darkest Hour
Dunkirk
Mudbound
The Shape of Water

Best Production Design

Beauty and the Beast
Blade Runner 2049
Darkest Hour
Dunkirk
The Shape of Water