nieuws
Onder andere Garmin Fenix 5 Plus smartwatch onthuld

Garmin, onder andere bekend van navigatiesystemen, heeft een nieuwe serie sporthorloges uitgebracht. Het gaat hier om de Garmin Fenix 5 Plus-smartwatch, de Fenix 5S Plus en de Fenix 5X Plus.
Het slimme horloge beschikt onder andere over gps, topografische kaarten en muziekopslag. Het is daarnaast ook mogelijk om contactloos te betalen middels de Garmin Pay-service. De aanwezige pulsoximeter biedt de mogelijkheid om het zuurstofgehalte in het bloed te meten. Dit is overigens de eerste smartwatch met deze functionaliteit.
De drie beschikbare modellen in de serie hebben elk hun eigen configuraties. De Fenix 5S Plus is het kleinste model met een 42mm-behuizing. De Fenix 5 Plus beschikt over een 47mm-behuizing en het grootste model, de Fenix 5X Plus, heeft een 51-mm behuizing. De smartwatches hebben allemaal een rond scherm met een resolutie van 120 bij 120 pixels. De diagonale-afmeting van dit scherm is 30mm. De grotere modellen zijn overigens ook voorzien van een grotere batterij.
De Garmin Fenix 5 Plus-serie heeft de mogelijkheid om hartslag te kunnen meten en is voorzien van ingebouwde navigatie. De Fenix 5X Plus is overigens Garmins enige horloge dat met een pulsoximeter uitgerust kan worden. De 5 Plus en 5X Plus komen ook in uitvoeringen met titanium-behuizing en -bandje.
De verschillende modellen zijn direct verkrijgbaar voor adviesprijzen tussen €700,- en €1150,-.