Apple komt met vernieuwende opslagtechnologie – Fusion Drive
Nieuws

Apple komt met vernieuwende opslagtechnologie – Fusion Drive

1 min leestijd

Tijdens de persconferentie van Apple gisteren werd er weliswaar redelijk snel overheen gegaan, maar is er een nieuwe technologie aangekondigd. Deze maakt het opslaan en verwerken van data nog sneller.

Middels de zogenoemde Fusion Drive technologie werken Flash-geheugen en de HDD optimaal samen. De technologie schrijft namelijk de meest gebruikte software en bestanden op het veel snellere Flash-geheugen terwijl de minder gebruikte programma’s en bestanden op de minder snelle HDD worden gezet. Software die bijvoorbeeld op het Flash-geheugen komt is OSX Mountain Lion (het besturingssysteem) en Office Applicaties zoals Word en Excel.

De technologie gaat in alle nieuwe iMac’s gebruikt worden en vermoedelijk ook in alle andere Apple-producten die gebruik maken van zowel Flash-geheugen als een HDD. Meer over de de nieuwste Apple-producten lees je hier.