Doorgaan naar artikel
Goosebumps: Terror in Little Creek
Sander Van den Berg
Sander Van den Berg
redacteur games
Profiel

Conclusie

Goosebumps: Terror in Little Creek is een leuk, niet al te moeilijk spel. Of je nou een tiener bent, of een volwassene die smult van alles wat R.L. Stine heeft geschreven, er zit zeker voor elk wat wils bij. Het spel is met vlagen repetitief door het backtracken en het vechten is niet helemaal bedoeld zoals de maker het voor ogen heeft, maar het verhaal, een aantal leuke breinbrekers en zeker sommige dialogen zijn charmant genoeg om het een prima voldoende te geven.

Wie kent het niet? Kippenvel, de boekenserie van R.L. Stine. Deze horror-voor-kinderen heeft menigeen verslonden en is hier behoorlijk populair. In het Engels heet het Goosebumps en wordt het minstens net zoveel gelezen als in ons kikkerlandje. Ondertussen zijn er al verschillende spellen over gemaakt en wij hebben onze handen kunnen leggen op het laatste deel: Goosebumps: Terror in Little Creek. Ga je mee op avontuur met het betere kruip- en sluipwerk?

In het spel speel je als het tienermeisje Sloan Spencer. Zij gaat met haar groepje vrienden op pad om een mysterieus raadsel op te lossen. Sinds kort is er namelijk een avondklok van kracht. Alle kinderen mogen ’s avonds niet meer naar buiten toe. Dit omdat er hardnekkige geruchten de ronde doen dat er monsters gesignaleerd zijn. Niet dat men dat ook daadwerkelijk kan bewijzen, maar toch: genoeg om massahysterie op te wekken en het stadje op slot te zetten. Sloan gaat met haar vrienden op zoek naar aanwijzingen en eventueel een monster of twee.

Goosebumps: Terror in Little Creek

In Goosebumps: Terror in Little Creek zijn er naast het gewoon rondlopen feitelijk twee dingen te doen. Je komt puzzels tegen die je op moet lossen, of je moet je verstoppen. Je begint in een straat van de stad en langzaamaan opent er steeds meer gebied waar je heen kunt, doordat je puzzels oplost en sleutels vindt. Een handige kaart vertelt je waar je heen moet, of al geweest bent. Handig! De oplettende kijker vindt her en der ook nog verzamelobjecten en kranten waarin je meer over het achtergrondverhaal te weten komt. De puzzels variëren van simpel twee beelden draaien zodat ze allebei dezelfde kant op wijzen, tot met een katapult een propje schieten naar een windhaan. Deze draait dan rond en opent een nieuwe deur. Soms zijn de puzzels ineens wat moeilijker en vraagt het spel van je dat je echt even rondkijkt.

In het begin is dat nog wel prima, maar naarmate je vordert in het spel merk je dat je heel veel heen en weer aan het rennen bent. Je moet constant terug naar locaties waar je al geweest bent. En al dat ‘backtracken’ zorgt ervoor dat je op een gegeven moment niet echt meer op de omgeving aan het letten bent. Daardoor kun je dus cruciale hints of aanwijzingen missen. Al met al zijn de puzzels zelf niet zo ontzettend ingewikkeld. Dat geeft ook niets, daar het spel bedoeld is voor tieners. Alleen van dat heen en weer rennen krijgt iedereen het heen en weer.

Goosebumps: Terror in Little Creek

Goosebumps: Terror in Little Creek heeft naast het puzzelwerk ook nog wat horrorelementen. Je bent als klein meisje uiteraard niet sterk genoeg om de monsters te bevechten, dus je zult moeten sluipen. Mocht je ontdekt worden, dan moet je rennen en verstoppen. Dit systeem kennen we uit spellen zoals Phasmophobia en Outlast. Het is dus de bedoeling om weg te wezen, maar al snel in het spel vind je een katapult … en laat die nou net steentjes schieten. Naast het eerdergenoemde puzzelelement kan je hem gebruiken om de monsters pijn te doen. Je vindt onderweg nog ander materiaal wat je weg kunt schieten, zoals bijvoorbeeld vuurwerk, maar de steentjes zijn onbeperkt.

Dit verandert de zaak natuurlijk gelijk. Goed, het duurt eventjes voor je ze ‘gestenigd’ hebt, maar de monsters zijn dan wel permanent weg. Als je je verstopt, dan leven ze nog en moet je alsnog langs ze zien te sluipen. Als je ze doodmaakt, hoeft dat niet meer. Het is jammer dat het vechten zo uitpakt, want een horrorspel met die systemen kan heel erg leuk uitpakken. Het hele sluip- en verstopwerk levert behoorlijk spannende momenten op, maar nu kun je door brute kracht jezelf door het level heen walsen. De puzzels zijn gevarieerd en zorgen heel soms nog wel voor een uitdaging. In ieder geval, met wat leuke dialogen, afwisselende levels en leuke puzzels is het al met al een prima behapbaar spelletje, die zeker jong en oud best kan bekoren.

Goosebumps: Terror in Little Creek is voor deze review gespeeld op de PlayStation 5. De game is daarnaast verkrijgbaar voor Xbox Series X|S, Nintendo Switch en pc.