video
Het nu al razendpopulaire Hytale verschijnt vandaag in Early Access
Soms is er zo’n game die stiekem gigantisch groot is of gaat worden, maar die heel veel mensen ook niets zal zeggen. Een goed voorbeeld hiervan is Hytale. Hytale begon ooit als de meest populaire Minecraft-server, maar wordt nu een hele eigen game. Het spel is al gigantisch lang in ontwikkeling en die ontwikkeling leek even in problemen te raken. Riot Games (League of Legends) had de studio overgenomen, maar het spel gecanceld. Gelukkig verliep de samenwerking verder wel goed, want Riot Games heeft vervolgens de studio alsnog Hytale zelf laten afmaken. Na veel commotie verschijnt Hytale vanavond dan eindelijk in Early Access. Precieze nummers zijn niet te vinden, maar wat rekenwerk laat blijken dat het spel al ongeveer een miljoen keer gepre-orderd is.
Wat het spel bijzonder maakt? Het moet een soort Minecraft worden met serieuze RPG-systemen. Denk aan echte voortgang en vaardigheden, nieuwe gebieden om te ontdekken en monsters om te verslaan. Daarnaast moet het veel vrijheid bieden aan creatievelingen die hun eigen spullen willen maken of mensen die communities willen organiseren.
Of Hytale van kwaliteit gaat zijn, dat moeten we nog zien. Dat het nu al een gigantisch populair iets is, dat staat vast.