Doorgaan naar artikel
De Arknights: Endfield release komt er eindelijk aan deze week
Rutger Engel
Rutger Engel
Hoofdredacteur
Profiel

De release van Arknights: Endfield is dan eindelijk nabij: 22 januari (donderdag) verschijnt de game op PlayStation 5, pc, Android en iOS. Al meer dan 35 miljoen mensen hebben zich aangemeld om de free-to-play-game straks te gaan spelen.

Arknights is een toffe mobile game waarin je als een soort Tower Defense je troepen (anime-personages) tactisch neerzet op een veld. Het behoort al zes jaar lang tot de meest populaire mobile games, ondanks het feit dat het een relatief niche genre heeft. Nu komt er dus een spin-off in een wat populairder genre. Arknights: Endfield wordt meer een RPG met realtime-combat, maar heeft ook een twist: het bouwen van je eigen basis zal een belangrijk onderdeel van het spel worden. In gameplay zul je naast actievolle gevechten, ook Factorio-achtige dingen zien.

En goed nieuws voor de mensen, waaronder wij, die de game op console of pc gaan spelen. De game ondersteunt tot 120FPS en zal op pc Super Resolution en Frame Generation ondersteunen via DLSS. Het wordt steeds normaler dat free-to-play-games als deze heel natuurlijk ontwikkeld worden voor consoles en pc, in plaats van dat het overduidelijk directe mobile-ports zijn zoals misschien vijf of zes jaar geleden.

Eind vorig jaar vond er al een Beta Test plaats waarin spelers kennis konden maken met een stukje van de game. Toen werd de game al goed ontvangen, dus we zijn benieuwd hoe de uiteindelijke ervaring gaat zijn over drie dagen.

Wij zullen de game in ieder geval gaan spelen en laten je dan graag weten hoe het bevalt.