Vanmiddag om 12 uur heeft Nintendo een speciale Pokémon Direct-sessie uitgezonden op haar website. Bijzonder was dat de sessie voor het eerst in het teken stond van één franchise. De reden hiervoor is ondertussen duidelijk. Pokémon X en Y zijn onthuld.
In bovenstaande video is de gehele onthulling terug te kijken, maar voor echte gameplay kun je doorklikken naar 7:15. Te zien is dat de franchise voor het eerst het oude vertrouwde concept toepast in een 3D-wereld. Net als altijd begin je weer met de keuze uit een gras, vuur of water Pokemon waar je vervolgens een bepaalde regio mee intrekt. Het gebruik van 3D-graphics biedt niet alleen een nieuwe dimensie voor in het spel, maar ook verschillende nieuwe mogelijkheden.
Pas in oktober zullen we het spel in Nederland mogen verwachten, maar vermoedelijk komt er de komende tijd genoeg informatie. NieuwerwetsTV houdt natuurlijk alles voor jullie in de gaten.