Afgelopen week is bekend geworden dat er een aantal gebruikers de dupe zijn geworden van een beveiligingslek. Microsoft neemt dit erg serieus en is bereid om de gedupeerde een vergoeding te geven.
Afgelopen maandag konden internetgebruikers via een Facebook-applicatie hun steentje bijdragen door te stemmen op de Xbox Entertainment Awards. Bij dit evenement worden prijzen uitgereikt aan films, tv series, games en muziek. Na één dag werd de Facebook-applicatie al offline gehaald nadat bleek dat er door een beveiligingslek gegevens van gebruikers via werden vrijgegeven.
Microsoft heeft middels een officiële verklaring laten weten dat de schade enigszins te overzien is. Omdat er snel werd gehandeld en het lek snel werd gedicht hebben hackers alleen gegevens als namen, e-mailadressen, gamertags en geboortedata van de stemmers kunnen achterhalen. Met alleen deze gegevens is het voor de hackers technisch gezien niet mogelijk om Xbox Live accounts te hacken. Ondanks dat wil Microsoft de gebruikers toch aanraden om een kijkje te nemen op de speciale beveiligingssite van Xbox Live.
De betreffende gedupeerde hebben allemaal een e-mail ontvangen met verdere informatie. In deze mail staat tevens een vouchercode ter waarde van 1600 Microsoft Points. Microsoft hoopt met deze vergoeding het leed te verzachten. De slimme gedupeerde kan zijn gift gebruiken om een afgeprijsde titel of content te kopen in de Xbox Live Spring Sale die op 26 maart start.
Bron: CVG.com