nieuws
3Keer Angela Schijf

Met de hoofdrol in de nieuwe film Daglicht weet Angela Schijf een sterk personage weg te zetten. Ze speelt Iris, een zelfverzekerd advocate en vertwijfelde moeder die op zoek is naar antwoorden. In deze thriller probeert ze de puzzel op te lossen. Angela is al geruime tijd te zien op televisie en in films. In 3Keer Angela Schijf komen haar grootste rollen voorbij.
Kim Verduyn – Goede Tijden Slechte Tijden
Op zestien jarige leeftijd maakt Angela haar acteerdebuut in de soapserie Goede Tijden, Slechte Tijden. Haar personage? Kim Verduyn, een weeskind dat geadopteerd wordt door Sylvia Alberts-Merx en Jeff Alberts nadat Sylvia het moederschap ging missen. Haar zoon Floris wilde liever bij haar ex-man wonen.
Kim heeft een erg hechte band met haar pleegmoeder, maar tussen haar en Jeff botert het niet echt. Sylvia probeert dit op te lossen, maar merkt niet echt dat het alleen maar uit de hand begint te lopen. Kim bekrast op een gegeven moment Jefs auto en na zijn ontdekking ontstaat er een gevecht tussen die twee. Kim beschuldigt haar vader van aanranding. Uiteindelijk komt het goed tussen die twee. Ze groeien naar elkaar toe op het moment dat Sylvia na een onderzoek ontdekt dat ze een hersentumor heeft. Sylvia merkt dat ze hard achteruit gaat, besluit ze euthanasie te plegen. Jef en Kim vinden troost bij elkaar. Voor het eerst voelen ze dat ze bij elkaar horen.
Na de dood van Sylvia vind Kim steun bij haar broer Julian, die door Laura en Robert is geadopteerd. Ze besluiten om samen op zoek te gaan naar hun biologische moederen en komen zo in contact met moeder Mira Brandts Buys. Ze ontdekken tevens dat ze halfbroer en halfzus zijn. De familie waar ze uitkomen is verscheurd door schandalen. Kim wil graag contact met haar moeder, maar Julian probeert afstand te houden. Mira wordt zelfs gekoppeld aan Jef, maar hij wil nog niet aan een nieuwe relatie beginnen.
Het laatste seizoen waarin Kim Verduyn te zien is, is een heftig seizoen. Ze is gezakt oor haar examen en moet een jaar overdoen. Ze ontmoet Che Azalaia, een mysterieuze en rustige jongen. Ze worden verliefd, trouwen in het diepste geheim en moet het huwelijk verborgen houden voor de familie van Che. Hij is eigenlijk uitgehuwelijkt aan Leila. Uiteindelijk kiest Che ook voor haar en Kim is ontroostbaar. Ze behaald haar diploma en vertrekt naar het buiten.
[one_half]
[/one_half]
[one_half_last]
[/one_half_last]
Van God Los – Anna Sprengers
De Nederlandse film Van God Los is gebaseerd op het waargebeurde verhaal van de bende van Venlo. De film wist drie Gouden Kalveren te winnen: Beste Acteur (Tygo Gernandt), Beste Regie en Beste Scenario.
Stan (Egbert Jan Weeber) sluit vriendschap met de drie jaar oudere crimineel Maikel. Tijdens een overval doden ze in paniek iemand en hiermee maken ze onbedoeld indruk op het hoofd van de plaatselijke drugsmaffia. Hij ziet wel een goede rol voor de jongens en ze maken snel carriere als zijn doodseskader. Hun vriendschap wordt hechter, er is echter een probleem. Stan heeft gevoelens gekregen voor Anna, de vriendin van Maikel. Hij slaagt erin haar op afstand te houden, maar dan komt Anna erachter waar Maikel zijn geld mee verdiend. Ze is bang en doet een beroep op Stan om haar helpen weg te komen. Hierin wordt hij voor een onmogelijke keuze gesteld: kiezen tussen Maikel en de doodsbange Anna.
De serie
Sinds juni 2011 is de televisieserie Van God Los te zien. Deze serie is gebaseerd op de film en kent inmiddels twee seizoenen. Er is een derde reeks aangekondigd waar tevens Angela Schijf in te zien zal zijn. Samen met Cees Geel, Willie Wartaal, Victor Reinier, Horace Cohen en Lange Frans. In de serie komen verhalen voorbij die zijn gebaseerd op waargebeurde misdrijven. Het derde seizoen zal vanaf november te zien zijn bij BNN.
[one_half]
[/one_half]
[one_half_last]
[/one_half_last]
Flikken Maastricht – Evan van Dongen
Een zeer succesvolle politieserie op de Nederlandse televisie is Flikken Maastricht. Inmiddels zijn er al zeven seizoen van de serie gemaakt. Het zevende seizoen gaat langzaam zijn ontknoping krijgen. Angela speelt Evan van Dongen, een rechercheur die samen met haar partner Floris Wolfs (Victor Reinier).
In zeven seizoen heeft Eva van Dongen al veel meegemaakt. Zo wordt in het eerste seizoen op non actief gesteld omdat haar broer bij een zaak betrokken is. Ze bemoeit zich er stiekem toch mee en schiet later bij een achtervolging door Limburgse grotten per ongeluk Wolfs neer. In het tweede seizoen krijgt ze een disciplinaire straf voor het neerschieten van Wolfs en moet ze het hem nog vertellen ook. Verder wordt ze ontvoerd en door haar ontvoerders op een tijdbom gezet, maar wordt net op tijd gered door Wolfs. In het derde seizoen geeft ze het jawoord aan Frank, die vlak na het jawoord wordt neergeschoten. In het vierde seizoen wordt ze verkracht en in het vijfde seizoen moet ze het hachje van Wolfs redden die verdacht wordt van diefstal.In seizoen 6 is Eva zwanger, maar krijgt ze een miskraam en in seizoen 7 wordt ze als normaal agent samen met Wolfs de straat op gestuurd.
En verder…..
Angela Schijf heeft naast verschillende film- en televisierollen ook stemmen gesynchroniseerd. Het meest bekend is zij als de stem achter prinses Fiona, het vriendinnetje en later vrouw van Shrek. Onder de jeugd is ze wellicht het bekendst als stemactrice van Sharon Spitz, de hoofdpersonage in Beugelbekkie. Na het stoppen van deze tekenfilmserie is ze te horen als Cloé in Bratz. Ook heeft ze de stem van Prinses Lisi ingesproken in Jim Button.
[one_half]
[/one_half]
[one_half_last]
[/one_half_last]