Sinds de premiere van Daglicht op 11 april jongstleden hebben al meer dan 123.000 duizend bezoekers de film in de bioscoop gezien. Tijd voor een feestje, want Daglicht heeft hiermee de Gouden status bereikt.
De film van regisseur Diederik van Rooijen heeft vandaag de Gouden Film overhandigd gekregen. Dit werd names het Nederlands Film Festival en het Nederlands Filmfonds gedaan door hoofdrolspeelster Angela Schijf.
Daglicht draait momenteel in 112 zalen in Nederland.
Verhaal
Iris (Angela Schijf) is een ambitieuze advocate en alleenstaande moeder. Het is een zware dubbelrol, want ze moet schipperen tussen het moederschap en die van strafpleiter in soms schemerige zaken. Tijdens een vakantie van haar moeder Ageeth (Monique van de Ven) stuit ze op een duister familiegeheim. Ze blijkt een broer te hebben waarvan het bestaan al jarenlang verzwegen is. Na onderzoek komt ze erachter dat haar broer Ray (Fedja van Huêt) voor de moord op zijn buurvrouw en haar dochtertje opgesloten zit in een tbs-kliniek. Ray is autistisch en Iris trekt het lot van haar broer zich erg aan, mede vanwege de overeenkomsten die ze ziet tussen haar zoontje Aron (Daniel Verbaan) en die van Ray. In een poging om hem vrij te pleiten komt ze in haar onderzoek naar de waarheid nog meer familiegeheimen tegen.