Nieuws

John Mayer – Paradise Valley

2 min leestijd

"Deze uitschieters zorgen ervoor dat het album dynamiek krijgt. Mayer is kunstig in zijn muziek, maar toch is Paradise Valley louter een positieve voortzetting van Born And Raised. Het is duidelijk dat hij vol zit met inspiratie en dat dit glas na twee albums in twee jaar nog lang niet leeg is."

Het is nog niet eens zo heel lang geleden dat John Mayer Born And Raised uit heeft gebracht. Na wederom keelproblemen te hebben gehad heeft Mayer lang niet kunnen optreden. Stilgezeten heeft hij niet, want voor zijn “comeback-tour” die in juli is gestart, wil hij graag nieuw werk laten horen aan zijn fans. Wat voor goedmaker is Paradise Valley?

Het album is een voortzetting van Born And Raised, dat in mei 2012 uitgekomen is. Teren op vorig succes is wat Mayer met zijn nieuwe album doet; Paradise Valley is geen nieuw kunstje. Het album onderscheidt zich louter in de positievere teksten in vergelijking met eerder werk van de zanger. Zijn gemoedstoestand heeft hier ongetwijfeld aan bijgedragen. Toch blijft hij genoeg reacties in zijn muziek verstoppen: leadsingle ‘Paper Doll’ is een nummer dat over Mayers vroegere vriendin Taylor Swift gaat en reactie op haar nummer ‘Dear John‘. Bevestigd heeft hij dit niet, maar ontkend wordt het ook niet. ‘Who You Love’, een samenwerking met Katy Perry, onderstreept nog maar eens de relatie tussen de twee. Een ander opvallend nummer is het gecoverde ‘Call Me The Breeze’, waarin blues de boventoon voert. Het origineel is in 1972 gezongen door J.J. Cale en onder andere reeds opnieuw uitgebracht door Johnny Cash en Lynyrd Skynyrd. Tweede single ‘Wildfire’ is als tweeluik te horen, waarbij het tweede deel een kampvuur-intermezzo is met Frank Ocean.

Vernieuwing mag dan niet aan de orde zijn, maar consequent scoort Mayer ruim voldoende. Het terugvallen op blues en country maken hem de beste in het genre. Ontwikkeling is hierin het toverwoord, want dat is na zes albums nog steeds te horen. Er is meer eenheid, meer balans en meer rust. Maar ook hier en daar een uitschieter zoals het rustige ‘Dear Marie’ dat beetje bij beetje opbouwt en zich ontwikkelt naar een krachtig nummer. Of neem het country-georienteerde ‘You’re No One ‘Til Someone Lets You Down’ dat prima tempo weet te houden en een echte meezinger is.