Naast de PlayStation 4 zou Sony bezig zijn met nog een ander project. Het zou hierbij gaan om een virtual reality bril die moet werken op de PlayStation 4. Met dit stukje technologie wordt gamen naar een nieuw level gebracht.
Volgens Eurogamer zou Sony werken aan een virtual reality technologie om het gamen nog realistischer te maken. Dit concluderen zij uit meerdere bronnen. Sony zou het het apparaat eigenlijk al op de Gamescom eerder deze maand onthuld hebben maar dit is op het laatste moment ingetrokken. De geruchten klinken dat Sony dit volgend jaar pas zal bekendmaken. Sony heeft aangegeven dat de technologie niet zover klaar is om er meer informatie over te onthullen.
Evolution Studios, één van de interne studio’s van Sony, zou de bril al hebben gebruikt voor de racegame DriveClub. Hiermee werd het mogelijk gemaakt om de gamers echt te laten rondkijken in de cockpit van de auto. Evolution had een speciaal team dat zich richtte op de ontwikkeling van stereoscopisch 3D voor games.
Hoewel Sony nog niet heeft bevestigd dat het werkt aan een eigen virtual reality-bril heeft het bedrijf al enkele vergelijkbare producten uitgebracht. Een van die producten is de HMZ-T2. Deze bevat een OLED-scherm voor ieder oog en geeft beelden in 3D weer. Deze bril zal hoofdzakelijk worden gebruikt als accessoires voor het kijken van films maar zou ook gebruikt kunnen worden om te gamen. De HMZ-T2 is echter geen virtual reality-bril.
Bron: Eurogamer
