Het nieuws is momenteel overladen met berichten over Miley Cyrus. Het eens zo brave Disney-meisje is niet meer, haar aandachttrekkerij is nu voornamelijk vulgair. Het is een prima middel om in het middelpunt van belangstelling te komen en zo haar vierde album Bangerz aan niemands aandacht te laten ontglippen.
Miley Cyrus heeft een noemenswaardige carrière. Als tienerster verwierf ze bekendheid in de disneyserie Hannah Montana maar ook als zangeres timmert ze al jaren aan de weg. Haar zangtalent heeft ze meegekregen van haar vader, country-zanger Billy Ray Cyrus. De controverse rondom haar persoon de afgelopen maanden hebben haar bekender gemaakt dan ooit. Op haar vierde album Bangerz is deze minder aanwezig, maar haar campagne is meer dan geslaagd en bovendien is het een solide album geworden.
Rijzende ster
Hoe groot Miley Cyrus ook mag zijn, in de muziekwereld moet haar naam nog definitief gevestigd worden. Met haar vierde album gooit de zangeres het over een heel andere boeg door meer samen te werken en diversere liedjes uit te brengen. De wortels van haar vader is in de muziek verwerkt en ook Southern Hiphop ontbreekt niet op de plaat. De composities zijn simpel en kinderlijk, maar pakkend. Het door Pharrell Williams geproduceerde ‘4×4’ (een samenwerking met Nelly) blijft direct zitten en heeft een ‘De Wielen Van De Bus‘-melodie, ‘My Darlin’ wordt overheerst door ‘Stand By Me’ van Ben E. King en ‘FU’ is een Lady Gaga-meets-Nina Simone’s-Feeling-Good-epos inclusief gastbijdrage van French Montana. Om al haar kwaliteiten te laten horen probeert ze samen met Big Sean te rappen op ‘Love Money Party’.
Rihanna
Het overgrote deel van Bangerz is geproduceerd door Mike Will Made It, die al menig artiest (vooral in het hiphop-landschap) groot heeft gemaakt. De nummers zijn goed geproduceerde popliedjes voorzien van elektronische invloeden. De muziek heeft een hoog Rihanna-gehalte op nummers als ‘We Can’t Stop’ en ‘Drive’. De inspiratie is zelfs zo hoog dat Bangerz de hele carrière van Rihanna in een notendop weergeeft. Toch kan Miley Cyrus niet tippen aan de Barbadiaanse zangeres. Ze choqueert niet op die manier zoals in de media te lezen is, ondanks dat de nummers op een speelse manier verwijzingen bevatten naar seks en alcohol.