Kijkcijfers: Finale Songfestival op één, Nederland met The Common Linnets tweede
Nieuws

Kijkcijfers: Finale Songfestival op één, Nederland met The Common Linnets tweede

1 min leestijd

Gisterenavond was het zover, de finale van het Eurovisie Songfestival waarin Nederland het met The Common Linnets het beter deed dan we in de laatste jaren ooit hebben gedaan. We hoefde uiteindelijk alleen een man met een baard voor ons te dulden en konden naar huis met de tweede plek.

Dat Nederland kans maakte op een hoge notering blijkt wel uit de kijkcijfers van het programma. Er keken om precies te zijn 5.095.000 Nederlanders naar de uitzending, wat neerkomt op bijna één op de drie. Waar veel mensen vaak zeggen ik kijk niet, blijkt een groot gedeelte hiervan vermoedelijk toch stiekem te hebben gekeken. Een schande is het overigens niet, want met onze tweede plek is er ook echt iets te bespreken morgen bij het koffiezetapparaat.

Doordat bijna heel Nederland had afgestemd op het songfestival, is de dag top vijf anders dan gebruikelijk op zaterdagavond:

  1. Finale Songfestival
  2. Journaal 20 uur
  3. Op weg naar het songfestival
  4. Kassa
  5. Half Acht Nieuws