Nieuws

Kijkcijfers RTL4 vallen fors lager uit door de finale van het Songfestival

1 min leestijd

Gisterenavond was de finale van het Songfestival waarbij Nederland als tweede eindigde. Een hele mooie positie voor ons als klein landje dat de laatste jaren vaak niet verder kwam dan de halve finale. Vermoedelijk hadden we zelfs gewonnen als de vrouw met baard voor velen niet zo’n enorm statement was geweest.

Doordat er vijf miljoen Nederlanders keken naar de finale, bleven er weinig kijkers voor de andere programma’s over. Vooral RTL4, normaal succesvol op de zaterdagavond, had hier veel last van. Zo scoorde geen van de programma’s meer dan één miljoen kijkers en was tevens geen van de programma’s terug te vinden in de dag top vijf. De programma’s werden als volgt bekeken:

  • Typisch Carlo en Irene – 911.000
  • Jongens Tegen de Meisjes – 884.000
  • ZaterdagavondJURK! – 398.000

Vooral ZaterdagavondJURK! had enorm te lijden, aangezien er vorige week nog ruim één miljoen kijkers waren. De verwachting is dat volgende week weer wel alles in balans is.