Nieuwerwets presenteert: Het Einde Nabij
Nieuws

Nieuwerwets presenteert: Het Einde Nabij

1 min leestijd

De meeste zullen het al weten, maar schrik niet: 21 december 2012 is de laatste dag van ons bestaan. Als we tenminste de Maya kalender geloven, want deze kalender houdt er dan mee op. Gelukkig helpt Nieuwerwets je voor te bereiden op het eind der dagen met een nieuwe filmrubriek.

Regisseurs hebben eindeloos veel manieren bedacht hoe de mensheid aan zijn einde zal komen: supervulkanen, klimaatsverandering, meteorietinslagen, buitenaardse invasies en meer. Tot en met 21 december behandelt Nieuwerwets in de rubriek Het Einde Nabij aan de hand van een filmthema wat er mogelijk kan gebeuren op de dag dat de Maya kalender afloopt.

Elke week wordt een (post-)apocalyptisch thema uitgelicht aan de hand van drie films en wordt de waarschijnlijkheid enigszins onderbouwd met (pseudo-)wetenschappelijke bronnen.  Natuurlijk met een knipoog, want Nieuwerwets verwacht ook na de 21ste nog te bestaan.

Aan het einde van de rubriek zullen er zevenentwintig films en negen thema’s besproken zijn. Op de dag des oordeel zelf wordt de lijst gepresenteerd waarin de thema’s zijn gerangschikt van meest waarschijnlijk naar minst waarschijnlijk. Het Einde Nabij begint morgen als eerste met films over meteorietinslagen.