Na Achter gesloten deuren komt Net5 nu met een nieuwe scripted reality serie. In deze nieuwe ziekenhuisserie Dokters, worden verhalen van patiënten en dokters gevolgd die gebaseerd zijn op ware gebeurtenissen. Vijf dokters worden gevolgd terwijl zij in contact komen met bijzondere patiënten en bijzondere ziektes.
Half fictie
Het gaat bij Dokters om een scripted reality programma dat geproduceerd is door Tuvalu Media. De verhalen worden gespeeld door acteurs maar ook door mensen die de betreffende ziekte daadwerkelijk hebben gehad. De ‘dokters’ Dokter Noortje, Dokter Peter Paul, Dokter Roos, Dokter Yvette en Dokter Siebe zijn in het echte leven niet daadwerkelijk artsen. In de serie worden zij gevolgd tijdens hun fictieve werk als dokter waarbij zij in aanraking komen met bijzondere verhalen, patiënten en ziektes.
Half reality
Ondanks dat het gaat om acteurs, die de serie vorm geven, hebben de meeste dokters in het echte leven ook een medische achtergrond. Zij kunnen zich dus bijzonder goed inleven in hun rol. Veel patiënten die in de serie aan bod komen hebben daarnaast ook daadwerkelijk de betreffende ziekte gehad. Ook dit zorgt ervoor dat zij hun rol goed kunnen spelen.
De ziektebeelden die in de serie aan bod komen, komen in Nederland vaker voor. Zo komen soa’s, obesitas, leukemie en borstkanker in de serie aan bod maar ook uitzonderlijke ziektes als de ziekte van Lyme of Hashimoto komen erin voor.
Twee vliegen in een klap
Doordat sommige patiënten de ziekte die zij spelen ook daadwerkelijk hebben gehad, zorgen zij naast een realistisch toneelspel ook ervoor dat hun ziekte onder de aandacht wordt gebracht. Zij weten als geen ander wat het inhoud om onder de betreffende ziektes te moeten lijden. Het lijkt dus een goede zaak dat er voor wat meer bewustzijn bij het publiek wordt gezorgd.
Dokters start vanaf 22 oktober op Net5 en is dan iedere werkdag om 20.00 te zien na de soortgelijke scripted reality serie Achter gesloten deuren.