Actie SLAM!FM win 100.000 vrienden is Hoax
Nieuws

Actie SLAM!FM win 100.000 vrienden is Hoax

2 min leestijd

Met de unieke actie, ‘win 100.000 vrienden’, heeft SLAM!FM zich laten overspoelen met Tweets van de beste vrienden. Wat niemand echter voorafgaand wist, is dat de actie in scène is gezet. Gisterenavond maakte Menno de Boer dat bekend in zijn radioprogramma ‘Most Wanted’. De controverse is bewust opgezocht om zo aandacht te vragen voor de groeiende hype van het kopen van vrienden, likes en volgers op sociale media. 

Eerder deze week werd in de Avondploeg al met gespecialiseerd consultant Dennis Doeland gesproken. Hij is bekend van de blog ‘Doeland’s Digitale Wereld’, ‘Rankingz’ en werkte jarenlang voor ID&T. Nu doet hij regelmatig onderzoek naar onder andere fakevolgers van (inter)nationale DJ’s en artiesten. Volgens zijn onderzoek blijkt dat 36% van de volgers van David Guette nep zijn.

 ‘Het aantal vrienden of volgers op social media is niet het allerbelangrijkste. Het kunstmatig ophogen van de aantallen met robotaccounts zal je uiteindelijk niet veel meer opleveren. Het is niet de kwantiteit maar de kwaliteit die telt.

SLAM!FM wilde deze week duidelijk maken dat het veel waarde hecht aan echte vriendschap. De rest van de maand staat in het teken van ‘We Are Your Friend’. Omdat social media een belangrijke rol spelen in vele levens, heeft het radiostation de vriendentest gelanceerd. Via de We Are Tour Friend-Facebook app kan iedereen zelf op een leuke manier vriendschappen test met zijn of haar échte vrienden. De beste vrienden komen in de uitzending voor de ultieme test. Een duo wint aan het eind van de maand één weekend de sleutel van een Aston Martin DB9.