GC26: Dragon’s Dogma 2: Dark Arisen
Preview

GC26: Dragon’s Dogma 2: Dark Arisen

3 min leestijd

"Helaas kunnen we door de omstandigheden rondom de preview niet een uitgebreide inhoudelijke preview geven van de nieuwe uitbreiding. Desalniettemin hebben we wel ervaren dat de performance van de Switch 2-versie van de game boven verwachtingen is. We zijn benieuwd naar de volledige release op 9 oktober."

In 2024 kwam vanuit Capcom een vervolg op het inmiddels twaalf jaar oude Dragon’s Dogma. In Dragon’s Dogma 2, een middeleeuwse actie-RPG, word je wakker als de zogenaamde “Arisen.” Deze titel is louter bestemd voor de wettelijke koning van het land. Gelukkig heb je ook een reeks interessante krachten gekregen en kun je heersen over volgelingen die je helpen tijdens je avontuur. Fans van de game wachtten al sinds de release op een grote uitbreiding, maar vanuit Capcom bleef het stil. Daar kwam dit jaar een einde aan, toen bij een Nintendo Direct niet alleen een Switch 2-versie werd aangekondigd, maar ook een nieuwe uitbreiding. Op Gamescom hebben wij een kleine preview kunnen doen om te kijken wat de game voor ons in petto heeft.

In onze review bij de release gaven we aan dat de game enorm veel goede punten heeft, maar helaas een erg rommelig geheel vormt. Helaas verliep ook deze preview niet helemaal soepel bij ons. Als eerste ervaring met Dragon’s Dogma 2 hoopten we op wat uitleg en context. Bij de preview werden we echter direct in een scenario gegooid, zonder enige uitleg van de besturing. Hierdoor hadden we aardig wat tijd nodig om deze onder de knie te krijgen en wisten we nog steeds niet echt wat ons personage nou allemaal kon.

Het scenario dat we hebben gespeeld draait om een griffioen die een nabijgelegen boerderij teistert. Als magiër met een groepje volgelingen renden we op de griffioen af. Vrij snel hadden we door dat het wezen slecht tegen onze ijsmagie kon, wat resulteerde in het blijven “spammen” van de enige ijsspreuk die we konden vinden. Toen we uiteindelijk bijna de griffioen verslagen hadden, stond op ons scherm dat onze vijftien minuten speeltijd voorbij waren. Dit was een verrassing, want voor onze preview stond een uur ingepland.

Dragon's Dogma 2 Preview

Inhoudelijk kunnen we helaas dus niet bijster veel vertellen in deze preview. Wel kunnen we vertellen hoe de game, die menig computer liet zweten bij release, het op de Switch 2 doet. Tijdens het spelen hadden we geen last van framedrops en visueel zag het spel er nog steeds verrassend goed uit. Dragon’s Dogma 2 is een mooi spel, waardoor de verwachtingen voor de performance op de Switch 2 niet bij iedereen heel hoog lagen. Gelukkig kunnen we in ieder geval mededelen dat fans zich hier niet te veel zorgen over hoeven te maken. Voor de beste grafische ervaring zal een goede computer of PlayStation nog steeds de voorkeur hebben, maar het is fijn om de game mee te kunnen nemen op reis met de Switch 2.

Al met al is het voor ons lastig om erg inhoudelijk in te gaan op de gameplay van de nieuwe uitbreiding van Dragon’s Dogma 2. De ervaring bij onze preview was niet ideaal, maar we snappen dat dit in de chaos van Gamescom kan gebeuren. Wat betreft de performance op de Switch 2 kunnen we echter wel duidelijk zijn: die zit wel goed. Tijdens het spelen zijn ons verder ook geen bugs of grote problemen opgevallen, wat een flinke verbetering is ten opzichte van onze review bij release. We vinden het jammer dat we geen uitgebreidere preview kunnen geven, maar zijn benieuwd naar de release begin oktober.

Dragon’s Dogma 2: Dark Arisen komt op 9 oktober uit voor Nintendo Switch 2, PlayStation 5, Xbox Series X|S en PC.