Nieuws

Anouk op 1 met songfestival nummer

2 min leestijd

Afgelopen maandag heeft Anouk haar nummer gepresenteerd waarmee ze het Songfestival wilt gaan winnen. De interesse in Birds is groot, want deze werd vervolgens volop gedownload, beluisterd door het publiek en gedraaid op de radio. Het heeft ervoor gezorgd dat Birds vanuit het niets op de nummer 1 in de MEGA TOP 50 op 3FM.

Het is hiermee voor het eerst dat een Nederlandse Songfestival-inzending de bovenste positie bereikt.In het verleden waren andere Nederlandse Songfestival-liedjes dichtbij, alleen bleven zes van hen steken op de derde plek. ‘Als Het Om De Liefde Gaat’ van Sandra & Andres (1972), ‘Ik Zie Een Ster’ van Mouth & MacNeal (1974), ‘Dinge-Dong’ van Teach-In (1975), ‘The Party’s Over’ van Sandra Reemer (1976), ‘De Eerste Keer’ van Maxine & Franklin Brown (1993) en ‘You And Me’ van Joan Franka (2012) kwamen allen niet verder dan nummer 3. ‘Birds’ van Anouk is de eerste die daar doorheen weet te breken.

Niet alleen de nummer 1 positie is een record. Birds is het eerste Eurovisie-nummer dat de eerste plaats in Nederland bereikt zonder het Songfestival gewonnen te hebben en hiet is voor het eerst dat het nummer op 1 staat voordat het Songfestival is geweest. Ze is tevens de eerste deelnemer die van niets op de eerste plaats beland.

De MEGA TOP 50 is elke zaterdag tussen 15 en 18 uur te horen bij de TROS op 3FM. De presentatie is in handen van Bart Arens. De geschiedenis van de hitlijst gaat terug tot in de jaren ’60; in dat decennium begon de publieke omroep met het maken van hitlijsten.