In de eerste aflevering waren twee bekende Nederlanders erg verdacht. De Saboteur is deze aflevering onverbiddelijk. Niet één, maar twee kandidaten zijn naar huis gestuurd door de Saboteur. Het was een aflevering zonder extreme saboteur-acties, echter zijn er dingen die opvallen.
In het huis
De aflevering begon in het huis, waar de meest opvallende actie kwam van Liza. Zij wilt graag met Manuel samenwerken, maar ondertussen verdenkt ze hem wel. Hieruit blijkt dat ze goed doorheeft hoe het spel werkt. Rosalie bracht de groep op de hoogte van haar verdwenen kleding, maar veel deelnemers leken te denken dat ze dit zelf gedaan zou hebben.
Opdracht: No noise
De eerste opdracht, ‘No noise’, was een opdracht waarin de kandidaten opgedeeld werden in drie teams. Eén van de drie moest een donkere tempel in, terwijl de andere twee de route moeten aangeven. De twee die achterbleven konden gebruik maken van camerabeelden vanuit de tempel en kregen een getekende kaart met alle obstakels. Door amuletten te vinden kunnen de deelnemers geld verdienen. Maakte ze echter teveel geluid in de tempel, dan ging er geld naar de kluis van de Saboteur.
Het eerste team bestond uit Edith, Jeffrey en Inge. Hierin viel het op, dat Jeffrey verkeerde instructies gaf aan Edith, maar dat Edith de instructies ook verkeerd opvolgde.
Het tweede team bestond uit Hero, Sylvia en Ben. Sylvia was de tempelbezoekster en kwam naar buiten met twee paar sleutels in plaats van amuletten. Echter toen ze terugging, kende ze de route wel erg goed uit haar hoofd.
Bij het derde team, bestaand uit Rosalie, Manuel en Liza, viel weinig op te merken, voornamelijk omdat er geen tijd meer was om het spel af te maken.
Terug in villa
De meest opvallende actie in de villa, kwam van Jeffrey. Hij weet dat Liza genomineerd is, maar zij zou dat geheim houden. Het zou kunnen dat Manuel toch wat gezegd heeft.
The chain
In de tweede opdracht, ‘The Chain’, moesten de kandidaten naar een kluiscode zoeken. Zij werden in vier teams opgedeeld. Drie teams van twee en één team van drie, waarvan het laatste team verantwoordelijk was voor het openen van de kluis. De kandidaten zijn afgezet op plekken waar zij op zoek moeten gaan naar een object dat daar niet thuis hoort.
Liza en Manuel vinden hun code in de orchideeënkwekerij bij een plant die er niet thuishoorde. Hier zaten geen rare acties in. Hero en Rosalie liepen op een markt op zoek naar hun code. Hier waren de kleren van Rosalie het item dat daar niet hoorde. Bij het doorgeven van de code gaf Rosalie het verkeerde getal door, maar Hero, die de goede combinatie wist, verbeterde haar niet. Twee acties die opvielen. Jeffrey en Inge vonden hun code achter een schilderij van Lange Frans, maar hadden geen bijzondere acties.
Edit neemt de leiding voor het openen van de kluis en laat Sylvia de kluis openen zonder de codes te laten verifiëren bij Ben of Edith zelf. De combinatie is fout en het geld gaat naar de Saboteur.
De eliminatie
Terug in het huis komen de deelnemers erachter dat Inge en Jeffrey niet thuis zijn gekomen. De kandidaten maken zich zorgen, maar Sylvia heeft geen medeleven. Liza is niet eerlijk als Hero vraagt wie er genomineerd was.
De Saboteur
Net als in de eerste aflevering zijn er wederom twee saboteurs. Dit zijn dezelfde als vorige week: Edith en Sylvia.
Edith had Jeffrey en Inge in het team en dat paar is nota bene naar huis gestuurd. Ook vertrouwde ze Sylvia blind, bij het invoeren van de kluis combinatie. Sylvia daarentegen had iets té weinig medeleven en wist de route uit de eerste opdracht wel erg goed uit haar hoofd.