Eerste namen Expeditie Poolcirkel bekend
Nieuws

Eerste namen Expeditie Poolcirkel bekend

1 min leestijd

Komend voorjaar start bij RTL 5 het ijzige programma Expeditie Poolcirkel. De eerste vijf kandidaten die samen met presentatrice Lieke van Lexmond de toch richting de Poolcirkel gaan afleggen zijn vandaag bekendgemaakt door de zender.

Autocoureur Tim Coronel, actrice Imanuelle Grives, zangeres Leonie Meijer, bokster Esther Schouten en judoka Mark Huizinga. De andere vijf kandidaten worden binnenkort bekend gemaakt.

Het programma speelt zich af in de koudste regionen van Noorwegen en Ijsland. In totaal gaan tien bekende Nederlanders in 24 dagen tijd een route afleggen naar de poolcirkel. Ze worden onderweg geconfronteerd met strenge weersomstandigheden en fysieke uitdagingen. De kandidaten moeten zich een weg over toendra’s en ijsgebieden banen om hun eindpunt te bereiken. Gedurende de tocht worden ze aan de tand gevoelt in zowel individuele als groepsopdrachten die fysiek en mentaal vaak zwaar zijn. Het is belangrijk om deze opdrachten winnend af te sluiten, omdat de positie van een deelnemer binnen de groep dan versterkt. Elke aflevering moet een BN’er het strijdtoneel verlaten. De finale tussen de laatste twee kandidaten vindt plaats op een spectaculaire locatie op de poolcirkel.

Expeditie Poolcirkel is in het voorjaar van 2014 te zien bij RTL 5.