Dansmoves laten zien? Of gewoon meedoen met een swingende workout? Dat kan met Just Dance 4 voor de PS3 (of Xbox 360 en de Wii U). Na wat springen dansen en draaien volgt hier de recensie van deze swingende game, niks lui met de controller op de bank zitten.
Deze Just Dance is alweer het vijfde deel in de reeks dansgames van Ubisoft. Voor diegene die niet bekend zijn met deze games, het is in het spel de bedoeling de choreografie zo goed mogelijk na te doen. Dit kan door middel van de dansbewegingen te volgen van het persaonge op het scherm en te anticiperen op de moves die rechtsonder in beeld langskomen. Mochten de nummers ook nog eens bekend zijn bij de speler? Zing dan zo goed mogelijk mee, dit zorgt namelijk voor bonuspunten. De microfoon in de Move Camera of Kinect luistert namelijk aandachtig mee. Of zet gewoon de muziek lekker hard, dat werkt ook.
Er zijn verschillende manieren om het spel te spelen. Zo is er de klassieke Free-Dance modus waarin er bijvoorbeeld geoefend kan worden op de nummers of tegen elkaar gedanst kan worden. Daarnaast is er een On-Stage modus waarin het mogelijk is tegen de “ghost” van vrienden te spelen. Wil de speler het een stapje verder gaan dan is er nog de World Dance Floor waarin de speler het opneemt tegen de hele wereld, of in ieder geval diegene die online zijn bij Just Dance 2014. Alle spelvarianten zijn onder te verdelen in easy, medium, hard en hardest waarbij alles uit de kast getrokken moet worden om de meeste sterren te verdienen. En dit alles op één van de 50 nummers die in dit spel zitten.
Just Dance is door de redactie getest op de Playstation 3 en de Xbox 360. Na een aantal dezelfde nummers lijkt het dat de Kinect de moves beter overneemt dan de Move Controller. Dit komt waarschijnlijk omdat de Kinect het gehele lichaam volgt en de Playstation alleen de Move Controller. Maar dat houdt niet tegen dat het een perfecte partygame is die ook nog eens kan fungeren als lekker workout, want zweten lukt zeker met deze game. En wanneer alle sterren zijn behaald is het ook nog mogelijk met MOJO (dit zijn punten die verdient worden door nummers te dansen) andere choreografie en alternatieve nummers vrij te kopen.
Veel nummers zijn met zijn tweeën te spelen of zelfs met een hele groep. Hierdoor moeten de spelers wel een grote kamer hebben. Dit kan vooral in onze kleine Nederlandse huisjes een probleem veroorzaken. Vooral wanneer de spelers van plaats verwisselen of samen moeten dansen (lees: elkaar vasthouden). De choreografieën ogen vrij druk, maar worden super weergegeven op het beeld. Er is door de ontwerpers heel wat tijd in gestoken om het er ook echt als partygame uit te laten zien. Zo komen Aladdin en zijn vrienden langs, maar ook mensen in een pandapak en stijlvol geklede gangsters.



