Vaak is de protagonist het personage waar je gedurende game het meest van ziet. Mits je hem kunt zien, iets wat in in veel shooters niet het geval is. Niet geheel verrassend heeft de gameredactie gekozen voor drie ’third-persons’ games, waarin mannen de hoofdrol vertolken.
Tien dagen geleden heb ik het al over de klasse van de Alan Wake’s soundtrack gehad. Ditmaal niets minder dan lof voor de game zelf en dan met name over het gelijknamige hoofdpersonage. De manier waarop deze persoon in-game tot leven is gewekt door ontwikkelaar Remedy is grandioos. Door gebruik te maken van een enorm sterke verhaallijn, ontstaat het personage Alan Wake. Een man die net zo goed je buurman of achterneef had kunnen zijn. De speler wordt helemaal het verhaal ingezogen en elke gedachte van Alan wordt op natuurlijke wijze overgebracht. Het psychologische gehalte van het spel brengt de speler zelfs zo ver in het hoofd van Alan dat zijn gedachten werkelijkheid lijken tezijn en het hoofdverhaal op de achtergrond komt te staan. Alan Wake maakt zijn naam waar. Het personage Alan Wake is de kracht achter het verhaal.
Nathan Drake is de perfecte protagonist: je kunt met hem meeleven en hij is ook bijzonder humoristisch. Met zijn grappige one-liners is Drake een betere Indiana Jones dan Harrison Ford was in Indiana Jones & the Kingdom of the Crystal Skull. Ik maak me echter wel zorgen om de casting van de aankomende Uncharted-film. Ik kan geen enkele acteur bedenken die in zijn vertolking het stemwerk van Nolan North eer aan kan doen.
Batman is in de Arkham-serie een echte held. Hij neemt het op tegen de criminelen die het op alles en iedereen in Arkham City hebben voorzien. Met de hulp van zijn gadgets en zijn butler Alfred schakelt hij iedereen uit in spectaculaire gevechten. Ondanks dat criminelen en vijanden het vuur openen wanneer ze een glimp van Batman opvangen zal hij dit niet met gelijke munt terugbetalen, hij slaat ze hoogstens buiten westen met zijn Batarang of hangt ze op met zijn Batclaw. Batman heeft al talloze vijanden verslagen inclusief zijn aartsrivaal The Joker. Ondanks dat denkt elke crimineel Batman te kunnen verslaan. Daar heeft Batman maar één antwoord op: wie niet horen wil, moet maar voelen.