Flipping Death
Review

Review: Flipping Death

4 min leestijd
4/5

"Flipping Death is een zeer geslaagde en humoristische puzzelplatformer over dood, leven en absurde puzzels."

Ontwikkelaar Zoink Games bewees al eens eerder haar succes met Stick it to The Man, een vrolijke puzzelgame met een humoristische draai. Flipping Death is dan ook de spirituele opvolger, dankzij dezelfde grappen en vrolijke stijl. Weet Zoink nogmaals dezelfde kwaliteit te produceren als voorheen? Dat lees je hier, in onze review van Flipping Death.

Penny Doewood is een doodgewoon meisje met een voorkeur voor slechte woordgrappen. Het zit haar niet mee als ze haar baan verliest en hetgeen gebeurt wat vroeg of laat iedereen zal overkomen: ze komt te overlijden. Als ze wakker wordt aan de andere zijde is ze eerst in ontkenning, zo makkelijk zou het toch niet kunnen? Uiteindelijk komt ze de dood zelf tegen, een stereotype man met cape en zeis, die nodig aan vakantie toe is en zo komt Penny aan een gloednieuwe baan. Haar werkzaamheden zijn wat ongewoon, ze moet namelijk de nogal wat vreemde problemen oplossen van andere doden. Zo zoekt ze uit hoe een bruid vermoord is en helpt ze een hardleerse biker in coma weer wakker te worden.

Flipping Death

Dit kan Penny natuurlijk niet in de wereld van de doden doen. Met haar nieuwe krachten kan ze levenden bezitten en zo letterlijk de wereld ‘omflippen’. Daardoor is het mogelijk om je vrij te bewegen en je te bevinden onder de levenden. Het oplossen van de problemen gebeurt door puzzels die uit meerdere stappen bestaan op te lossen. Penny zal daarbij meerdere mensen moeten gebruiken. Om bijvoorbeeld uit te zoeken wie de bruid vermoord heeft, moet je gaan zoeken in het huis van haar voormalige man. Vervolgens moet je eerst de man zelf zoeken, omdat je anders wordt neergeschoten door een oud vrouwtje in de bovenste toren. Het klinkt allemaal vrij belachelijk maar dat maakt het juist ook weer heel grappig. Penny doet er regelmatig nog een schepje bovenop met haar sarcasme en creatieve woordgrappen. De game zorgt er zeker voor dat er regelmatig een lach op je gezicht verschijnt.

De game is een puzzelplatformer in een 2.5D-stijl. Dat betekent dat de werelden in principe in 2D geprogrammeerd zijn, maar wel verschillende 3D-objecten bevatten. Hoewel de omgeving niet groot is, is alles wel kleurrijk en origineel. Je springt van platform naar platform of gebruikt een van de gekke liften die alle kanten opvliegen. In principe kun je iedereen overnemen, zowel mensen als vogels, honden en katten. Overigens is het bezitten niet gratis, dit kost een bepaalde hoeveelheid spookjes die je verzamelt in de dode wereld. Sommige zijn makkelijk te krijgen, anderen vergen iets meer behendigheid. Penny kan ook nog haar zeis in verschillende richtingen gooien en daarheen flitsen. Dit is een handig hulpmiddel om bij moeilijk bereikbare plekken te komen.

Flipping Death

De humor van Flipping Death spreekt erg aan en de game kent dan ook weinig tot geen nadelen. Iets wat soms frustrerend kan zijn, is de logica die de puzzels lijken te missen. Met verschillende conversaties wordt vaak een poging gedaan om je de goede kant uit te sturen, maar dit helpt ook niet altijd. Gelukkig zijn er hints in het hoofdmenu te krijgen in de vorm van tekeningen. Daarop is vaak een actie te zien die uitgevoerd moet worden. Zo voorkomt het spel dat je op een doodlopend pad belandt. Ook kan het soms helpen om de gedachten van een persoon te lezen om zo een hint te krijgen. De game is prima voor als je een avondje vol met humor wil, maar zonder dat de plezier bedorven wordt door onmogelijke puzzels.

Het totaalplaatje van Flipping Death is dan ook compleet met humor, avontuur en gekke puzzels. Er zijn originele technieken bedacht, zoals het reizen tussen de twee werelden en het bezitten van mensen. Wat de platformer bijzonder maakt is de kleurrijke omgeving waar altijd wel iets gebeurt. De puzzels zijn niet altijd even logisch, maar dat mag de pret niet bederven. Daarnaast spreekt Penny’s vrolijke, docht lichtelijk cynische persoonlijkheid erg aan. De game is dan ook zeker een aanrader voor zowel jong als oud.