Universal heeft afgelopen weekend een nieuwe trailer online gezet voor de nieuwe verfilming van Resident Evil. De zevende verfilming van de populaire gamereeks verschijnt later dit jaar. Begin dit jaar bracht Capcom nog Resident Evil Requiem uit. De film speelt zich af rond de periode van de game Resident Evil 2. Smalle gangen, donkere kamers en verlaten plekken geven de trailer een beklemmend gevoel. De muziek bouwt de spanning langzaam op en roept snel de sfeer van de games op, zonder meteen groots te klinken.
De trailer volgt Bryan, een man die zich in het buitengebied bevindt en probeert om het centrum van Raccoon City te bereiken. Oplettende kijkers en kenners van de franchise herkennen daarbij verschillende elementen uit de games. In Resident Evil zoek je vaak naar genezende voorwerpen en munitie, en precies dat zien we terug in deze scènes. Hij doorzoekt lades, vindt een shotgun, maar heeft geen patronen. Daardoor moet hij het huis uitkammen om aan munitie te komen. Elk detail voelt als een duidelijke verwijzing naar de manier waarop de games gespeeld worden.
Ook de opbouw van de wapens valt op. In het eerste shot zien we een pistool, waarschijnlijk het eerste wapen dat hij vindt. Later in de trailer krijgt hij zwaardere wapens in handen, zoals een shotgun en uiteindelijk een MP5. Die opbouw past goed bij Resident Evil, waar je vaak klein begint en pas later toegang krijgt tot sterkere wapens.
In drie shots zien we zombieachtige wezens, maar de trailer legt de nadruk vooral op een groot mutantachtig monster. Daardoor lijkt de film niet alleen in te zetten op klassieke zombies, maar ook op de biologische horror waar Resident Evil bekend om staat. Juist die combinatie maakt de trailer interessant.
Bekijk hieronder de officiële teaser trailer van Resident Evil. De film is vanaf 24 september in de bioscoop te zien.