Elden Ring Tarnished Edition
Review

Elden Ring Tarnished Edition

5 min leestijd
5.0

"Elden Ring Tarnished Edition is qua spelaanbod een fantastische bundel. Naast de vele extra’s zit er ook nog eens de uitmuntende DLC Shadow of the Erdtree bij. Helaas schiet de hardware van de Switch 2 een beetje tekort, waardoor je je aan het eind afvraagt wat deze versie nou echt toevoegt."

Er is straks geen excuus meer om te stoppen met het spelen van Elden Ring. Uitgever From Software brengt op 28 augustus namelijk zijn ontzettend succesvolle spel uit op Nintendo Switch 2 met de titel Elden Ring Tarnished Edition. Zoals je terug kunt lezen in onze review van het spel zijn wij zeer te spreken over de open wereld-game. Deze komt nu naar de hybride console van het Japanse bedrijf. We weten allemaal wat dit betekent… The Lands Between is vanaf eind deze maand ook in de bus en op het toilet te bezoeken. Is dat wel een goed idee? We hebben het voor je uitgezocht.

Elden Ring Tarnished Edition is om te beginnen een zeer complete versie. Naast het basisspel zit de DLC Shadow of the Erdtree erbij inbegrepen. Er zitten ook vier nieuwe, complete harnassen in en je kunt je trouwe viervoeter Torrent op drie verschillende manieren versieren. Als klap op de vuurpijl zijn er ook twee nieuwe personages om uit te kiezen, de Knight of Ides en de Heavy Armor Warrior. Waar de eerste de focus heeft op goede statistieken, is de tweede meer van de brute kracht. Een mooie toevoeging. Mocht je Elden Ring al in je bezit hebben op een ander platform, wees dan niet getreurd. Al deze extraatjes komen middels een DLC onder de naam Tarnished Pack ook op alle andere platformen beschikbaar.

Elden Ring Tarnished Edition

We gaan in deze review niet meer in op het spel zelf. Hier hebben we samen met de DLC Shadow of the Erdtree al uitgebreid bij stilgestaan. Het mag dan ook geen geheim zijn dat we zeer lovend zijn over beide producten. Daar komt nu bij dat het op een hybride console te spelen is, stiekem het grootste wapenfeit. Er is niets heerlijkers om dit fantastische spel on the go te spelen, of toch niet?

Onze eerste gedachte was dat namelijk. Heerlijk toch om een spel zoals Elden Ring nu overal te kunnen spelen? Dit gevoel kregen we ook de eerste keer dat we Dead Cells op Nintendo’s handheld aanschouwden. Er zit alleen een dikke ‘maar’ aangekleefd. De Switch 2 is best wel een compact en dun apparaat. En om daarop een intens vecht- en avontuurspel op te spelen waar elke minuscule misstap fataal kan zijn, dat is net iets te veel gevraagd. De L1- en R1-knoppen zijn behoorlijk smal. Nou heeft ondergetekende geen grote handen, maar toch voelden de aanvalsknoppen te miezerig. In het heetst van de strijd wil je je focus leggen op waar het toe doet: de vijand voor je. Dan wil je dus niet bezig zijn met waar de knoppen op je controller precies zijn.

De knoppen zijn wel om te wisselen, zodat je met de iets grotere L2- en R2-knoppen kunt rammen. Maar ook dat houdt niet over. Het gebeurde regelmatig dat we het loodje legden omdat we niet snel genoeg reageerden omdat we bang waren dat het apparaat het zou begeven en de Joycon-sticks net te klein zijn. In handheldmodus merk je, met een spel van dit kaliber, hoe fragiel de Switch 2 eigenlijk is. Bang om het niet te breken (of gefrustreerd tegen de muur te gooien) speelden we toch liever in dockmodus… En daar gaat je grootste wapenfeit.

Elden Ring Tarnished Edition

Los van bovenstaande problemen zijn de prestaties van het spel oké. In handheldmodus speel je in 1080p op 30 frames per seconden (fps). Een mooi getal op papier, maar in de wat drukkere en open gebieden kakt de framerate wat in. En met 15 fps is het eigenlijk gewoon onspeelbaar. De moeilijkheidsgraad van het spel vereist minimaal een stabiele 30 fps zodat je goed en adequaat kunt reageren. Daarnaast is het scherm door de niet-instelbare HDR behoorlijk donker. Ook als je de instellingen helemaal opschroeft naar de lichtste stand, dan nog tuur je vaker met samengeknepen ogen naar het scherm dan je lief is.

In dockingmodus heb je daar gelukkig geen last van. Ons 4k-scherm geeft prachtige beelden weer in die resolutie en de externe controller is stevig genoeg om onze onbedoelde krachten te weerstaan in het heetst van de strijd. Het spel blijft hierbij trouw aan de 30 fps (enkele drops hier en daar, maar dat drukt de pret zeker niet).

Al met al waren we in het begin behoorlijk enthousiast over Elden Ring Tarnished Edition, wat al snel flink de kop in werd gedrukt. De handheldmodus, wat voor ons toch wel het grootste voordeel was, schiet echt te kort. Het is te donker door de standaard HDR en de framerate kakt op momenten in tot onspeelbare waardes. In dockingmodus is het wat minder vervelend. Met een 4k-televisie en een goede controller speelt het al een heel stuk lekkerder. Maar een betere versie met die configuratie bestaat er natuurlijk al, waardoor deze editie een beetje zijn bestaansrecht verliest. Laten we dit wel even in perspectief zetten: heb je geen andere console, dan is dit de versie om te hebben. Het spel is fantastisch en de uitbreiding mogelijk nog toffer. Maar heb je ook een andere console, dan zijn die versies gewoonweg beter. En daar hebben we ons cijfer op beoordeeld.

Elden Ring Tarnished Edition komt uit op 28 augustus op Nintendo Switch 2. Voor deze review hebben we het ook op dat platform gespeeld. Het basisspel is al uit sinds 2022 verkrijgbaar op PlayStation 5, XBOX Series X|S, PlayStation 4, XBOX One en pc.