review
Frantics

Conclusie
Als nieuwe PlayLink-titel maakt Frantics optimaal gebruik van het smartphone-als-controller-concept. Qua besturing en connectie is dit alleen niet altijd ideaal.Sinds ongeveer een half jaar is de PlayStation een nieuw concept rijker: PlayLink. Onder dit label vallen (party)games die met een mobiele telefoon worden gespeeld. Eerder verschenen al SingStar, Knowledge is Power en Hidden Agenda en je kan nu ook aan de slag met Frantics. Deze nieuwe titel weet het PlayLink-principe erg goed te benutten.
Frantics is simpel van opzet: het is een verzameling van een behoorlijk aantal minigames, vergelijkbaar met Mario Party of Marooners. Bijzonder is de manier waarop deze spellen gebruik maken van de smartphone-app. Hierbij worden alle mogelijkheden optimaal benut. De ene keer moet je swipen, dan weer tikken, je telefoon kantelen of een andere handeling uitvoeren.

Partygames gedijen bij chaos en Frantics weet die snaar precies te raken. In totaal zijn er vijftien verschillende minigames, die in verschillende opstellingen kunnen worden gespeeld. Zo kun je aangeven of je de voorkeur geeft aan racen, saboteren of een van de andere categorieën. Een handige optie hier is het kiezen van spellen die zonder gyro-sensor kunnen worden gespeeld, bijvoorbeeld wanneer je vrienden hebt met oudere smartphones. Dit alles is verpakt in een bijzonder grafisch stijltje, dat doet denken aan de klei-animatie van titels als Wallace & Gromit.
Tot nu toe kunnen we vooral erg positief zijn over Frantics. Er schuilt dan ook slechts een klein nadeel onder het smartphone-gebruik. Bij eerdere PlayLink-titels gaven we al aan dat het een rompslomp kan worden om iedereen wifi-verbinding te laten maken en de app te installeren. Dit is nodig bij elke game onder het label, met elk een aparte app, terwijl een vergelijkbare serie als Jackbox dit gedoe weet te vermijden. Daarnaast is de besturing soms niet zo precies als je zou willen, vooral het kantelen van de mobiel heeft soms een andere uitwerking dan de bedoeling is. Gelukkig kan dit juist bijdragen aan de chaos, waardoor de charme van Frantics niet verloren gaat.