Doorgaan naar artikel
Kirby Air Riders
Jeffry van Geel
Jeffry van Geel
Eigenaar / PR / Sales / Community-manager
Profiel

Conclusie

We zijn benieuwd of Kirby Air Riders echt een enorm publiek aan gaat spreken, maar de game lijkt het na onze eerste indruk wel waard! Een prachtige en unieke game, waarbij racen slechts een klein onderdeel is van de zeer toffe gameplay.

Gisteren was er een Kirby Air Riders Direct en wij hebben daarna direct de kans gehad om het spel te proberen. Tijdens een uitgebreide speelsessie hebben we zowel kunnen racen als een aantal andere zaken kunnen uitproberen. Heeft deze game het in zich om in hetzelfde jaar als Mario Kart World uit te blinken als uniek pareltje, of is het niet meer dan een racegame met toevallig Kirby in de hoofdrol?

Wie de Kirby Air Riders Direct heeft gezien, heeft al geleerd dat dit geen normale racegame is. Alhoewel racen zeker een onderdeel is van het spel, heeft het qua gevoel meer weg van een Super Smash-game dan van een Kirby-racegame. Niet heel gek, want Masahiro Sakurai, de bedenker van Kirby en de Super Smash Bros.-serie, is ook de regisseur van deze game. Hij lijkt dus twee verschillende stijlen samen te brengen.

Wat de game echt bijzonder maakt, is dat je eigenlijk maar twee knoppen en een joystick nodig hebt om het spel te besturen: B om te remmen en te boosten, en Y om je Special (aanval) uit te voeren. Gas geven hoeft niet en het enige andere dat je moet doen is besturen. Maar ondanks de op het eerste gezicht simpele besturing, is het spel zelf niet makkelijk. Juist omdat je zelf geen gas hoeft te geven, is dit een stuk lastiger.

De belangrijkste en grootste modus in het spel is de City Trial, een modus die ook al in Kirby Air Ride zat en dus terugkeert. Deze modus hebben we meerdere keren kunnen proberen en was oprecht een heel leuk onderdeel van het spel. In City Trial race je eerst vijf minuten in Skyah, een grote stad in de lucht, om jezelf klaar te maken voor het uiteindelijke doel: het Stadium. In Skyah begin je op een simpel voertuig en ga je op zoek naar het voertuig waarmee jij denkt dat je het Stadium-event kunt winnen. Omdat je nog niet weet welk event het wordt, is dit altijd een gokje.

Vervolgens ga je op zoek naar power-ups. Alhoewel je natuurlijk voor een gebalanceerd aantal power-ups kunt gaan, is het soms in je voordeel om je op bepaalde onderdelen te richten. Met de keuze voor een personage en voertuig sorteer je hier overigens ook al een beetje op voor. Je racet samen met maximaal vijftien tegenstanders op Skyah op zoek naar voertuigen en power-ups, en je kunt elkaar ook aanvallen. Dit zorgt ervoor dat je tegenstanders nadeel hebben, maar jij mogelijk ook.

Als de vijf minuten voorbij zijn, begint het Stadium-event. Hier moet je kiezen voor welk evenement jij wilt gaan. Uiteindelijk wordt op basis van een loting besloten welke het wordt. Tijdens onze Kirby Air Riders-speelsessie hebben we een race gehad en een gevecht. Bij de race waren we goed voorbereid, door toevallig het juiste voertuig en de juiste power-ups te hebben gekozen. Bij de gevechten (we hadden er twee) was dat één keer wel en één keer niet het geval. Maar als je vaardigheden beter worden, heb je ook dan nog altijd kans om te winnen.

Naast het racen tijdens een Stadium-event kun je ook losse races doen. Dit is een perfecte manier om het spel onder de knie te krijgen en vooral om te leren met je voertuig om te gaan. Zoals gezegd geef je geen gas (dat gebeurt automatisch), maar moet je wel remmen en boosten. Door te remmen laad je je boost op. Doe je dit in de bochten, dan zorgt dit voor een drift waardoor je niet volledig stilstaat en je dus een voordeel behaalt.

Andere manieren om tijdens de race voordeel te behalen, zijn door je tegenstanders aan te vallen. Zo kun je ze aanvallen, opzuigen of neerschieten door andere objecten onderweg op te zuigen. Opzuigen geeft een extra voordeel, namelijk dat je soms de krachten van je tegenstander overneemt. Dit is overigens weggelegd voor alle personages en niet alleen voor Kirby. Want ondanks dat het een Kirby-game is, is het wel zo eerlijk als iedereen dat kan.

Zoals eerder aangegeven heb je vele verschillende personages en voertuigen en we hebben ze zeker niet allemaal kunnen proberen. Maar dat wat we gezien en getest hebben, was zeker verschillend. Vooral voor de Stadium-events maakt het echt wel uit welk voertuig en personage je kiest.

Kirby Air Riders is een zeer fris en verrassend spel dat allesbehalve een klassieke racegame is. City Trial is zo’n unieke modus dat we er zelfs moeilijk een stempel op kunnen drukken en dat is een zeer positief punt. Daarnaast ziet het spel er ook nog eens prachtig uit, speelt het soepel, en is het veel uitdagender dan je zou verwachten van een game waarbij je slechts twee knoppen en een joystick gebruikt. We zijn heel benieuwd naar het uiteindelijke spel, maar kijken er nu al enorm naar uit!