review
Tiny Witch

Conclusie
Tiny Witch is qua sfeer een charmant spelletje, maar weet dit helaas niet echt af te maken met goede gameplay. We denken dat deze singleplayer Overcooked-achtige game best leuk is op smartphones, maar zich niet leent voor langer achter elkaar spelen op bijvoorbeeld de Switch of pc.Toen we de vraag kregen om Tiny Witch te reviewen, waren we snel verkocht. De naam, de trailer en het algehele gevoel van de game viel precies in ons straatje. Tiny Witch is zowel ontwikkeld als gepubliceerd door Creative Hand en lijkt qua gameplay aardig op hun voorgaande games. Weet dit Tiny heksje met haar winkeltje ons te betoveren met haar magie?

In Tiny Witch speel je, niet geheel onverwachts, als een heksje dat vervloekt is door de gemene Whisker Hermes. Het heksje moet elke dag in haar winkel werken om geld voor Whisker te verdienen. Door slim en efficiënt ingrediënten te combineren kan je je klanten tevreden houden, waardoor ze je fooi geven. Elke dag is een nieuw level, waarin je een bepaald gelddoel hebt om door te gaan naar de volgende dag.
Als dit concept je bekend in de oren klinkt, dan snappen we dat helemaal. Tiny Witch kan je namelijk heel makkelijk omschrijven als een single-player Overcooked met heksen en monsters in plaats van lekker eten. Net als in die game, wordt elk level van Tiny Witch een beetje moeilijker door complexere recepten en verschillende gevaren waar je mee te maken krijgt. Echter kan je ook allemaal upgrades kopen met je zuurverdiende geld, waardoor het totaalplaatje wel haalbaar blijft.

Tiny Witch doet absoluut een aantal dingen goed. Zo zijn na een aantal dagen de upgrades vrij gevarieerd, waardoor je je eigen speelstijl kan ontwikkelen. Daarnaast is de sfeer en de pixel-art erg passend bij het type game. Echter misten we, in ieder geval in de eerste winkel, wel een beetje de moeilijkheidsgraad. Er zijn in totaal vier verschillende winkels, met elk hun eigen gevaren. Om een winkel uit te spelen moet je door tien dagen spelen. Bij de eerste winkel hebben wij nooit een dag opnieuw hoeven proberen, omdat we altijd in één keer het doel behaalden.
Het probleem zit volgens ons in het feit dat de game singleplayer is. De ergste moeilijkheid in een game als Overcooked komt juist uit de chaos van het proberen onder druk samen te werken met je vrienden. Bij Tiny Witch hadden we het idee dat, toen we eenmaal een strategie uitgevogeld hadden, er weinig reden was om van die strategie af te wijken. Ook bij de tweede winkel, die absoluut vervelendere gevaren heeft en sneller het tempo omhoog gooit, werkte onze originele strategie nog steeds. Helaas raak je hierdoor niet erg gemotiveerd om alle winkels door te spelen.

Al met al is Tiny Witch een schattig spelletje met veel sfeer, maar slaat het de plank mis qua gameplay. We missen de chaos en lol van een tweede speler. Ook kleine puntjes als bepaalde geluidseffecten begonnen ons te irriteren, waardoor we gewoon niet echt de wens hadden om verder te spelen. Het spel is ook beschikbaar op mobiel, wat volgens ons het meest passende platform zou zijn. Af en toe een dagje kunnen spelen zou de frustratie van bepaalde spelelementen wat beperken. Ondanks dat het thema van Tiny Witch erg leuk is, denken we dat dit type game beter tot zijn recht komt in spellen als Overcooked.
Voor deze review hebben we Tiny Witch gespeeld op de (Tiny) Switch 2. Tiny Witch is daarnaast beschikbaar op pc, Android en iOS.