Crimson Desert
Nieuws

RPG Crimson Desert gaat lekker qua verkopen

2 min leestijd

De RPG Crimson Desert gaat lekker, heel erg lekker. Het spel is het best verkopende spel van 2026 en wordt door The Witcher-regisseur de hemel ingeprezen. Natuurlijk wisten wij allang dat het een onwijs tof spel is, maar het is nu ook door anderen bevestigd. Zo goed, dat het nostalgische gevoelens oproept. Althans, dat zegt Konrad Tomaszkiewicz, de regisseur van The Witcher 3 en voormalig CD Projekt-directeur. Het spel laat hem terugdenken aan vroegere tijden, de jaren 90:

De spellen van toen waren onbekend. De ideeën nieuw en nog nooit gemaakt. Dit doet mij denken aan Claire Obscur: Expedition 33. Dit is geen kopie van andere AAA-titels, maar levert iets fris en nieuws. Crimson Desert voelt voor mij alsof ik weer in de jaren 90 ben, waarin ik op mijn 286-pc of Atari console speel en geen game hetzelfde was.

Er is geen groter compliment te ontvangen dan dat. Het is ook niet gek dat iemand van dat kaliber het zegt, want Crimson Desert heeft namelijk op de eerste dag twee miljoen exemplaren en in minder dan een maand tijd maarliefst vijf miljoen exemplaren verkocht. Geen kleinigheidje, als je het ons vraagt. Daarmee is het de bestverkopende game van de afgelopen tijd. Ontwikkelaar Pearl Abyss is dan ook erg in zijn nopjes met deze verkoopcijfers.

Naast de nodige patches en updates met verbeteringen is er vooralsnog geen nieuws op een nieuwe uitbreiding of DLC. CEO Heo Jin-young heeft gezegd dat er geen concrete plannen zijn in die richting, maar dat er wel gekeken wordt naar een eventuele release op Nintendo Switch 2.

Crimson Desert is nu verkrijgbaar voor PlayStation 5, Xbox Series X|S en pc.