Vandaag de dag komen er dagelijks tientallen Indie-games uit. Dat is wel een stuk anders dan zo’n tien jaar geleden. Toen kon je nog overzichtelijk zien welke spellen uitkwamen en welke je interesse hadden. Omdat het onmogelijk is om elke kleinere titel bij te houden, hebben we een overzicht gemaakt van onze Hidden Gems van 2018: kleinere games die echt de moeite waard zijn om te spelen tussen de giganten door! Hier lees je het eerste deel. Vandaag bespreken we de laatste vijf.
The Mooseman was zo’n titel die op absoluut niemands radar stond en zelfs na het uitkomen geen tot zeer weinig aandacht heeft gekregen. Volledig onterecht als je het ons vraagt, want The Mooseman was voor ons een van de meest bijzondere game-ervaringen van 2018. Voor ongeveer een uurtje ga je op pad door de drie verschillende werelden van de Russische mythologie van een oude cultuur. Op een bijzondere manier leer je zo een boel over de Komi- en Sami-volkeren. De gameplay is nooit echt spetterend, maar interessant genoeg om je door het verhaal te leiden. De mythologie wordt geweldig ondersteund door de prachtige vormgeving van de visuele stijl. Het is een absolute aanrader voor mensen die spelenderwijs wel iets willen leren over deze magische cultuur. The Mooseman is echt een game waarbij je na het uitspelen van deze ontdekkingsreis nog even stilzit om alles in je op te nemen.
[post id=”168512″]
MagiCat verscheen dit jaar ook op de Nintendo Switch en in deze kleurrijke platformer speel je door de levels als een kat. Je kunt lopen, springen, vliegen en schieten om alle obstakels te overkomen, maar er is nog iets bijzonders aan de gameplay: je kan door bepaalde valuta te gebruiken zelf checkpoints aanmaken in een level, of zelfs verdergaan als je afgaat. Hierdoor kan je zelf het tempo en ook de moeilijkheidsgraad van het spel bepalen, iets wat we zeer kunnen waarderen. Ook is de game erg goedkoop, dus het is zeker de moeite waard om het een keer te proberen.
[post id=”173203″]
Een van de meest verrassend succesvolle games voor de pc van afgelopen jaar was zonder twijfel Into the Breach. In deze roguelike strategiegame kies je een aantal robots of voertuigen om in tactische gevechten, die haast als puzzels aanvoelen, de aliens te bevechten. Verlies je een gevecht, dan moet je weer van het begin af aan beginnen met alleen een paar bonussen die je meeneemt. Into the Breach is vooral heel pittig en dat zorgt ervoor dat de potjes, ook al zijn ze kort, als zeer intens aanvoelen. Het feit dat je meestal na een kwartiertje of half uur wel weer opnieuw begint, zorgt ervoor dat de gameplay heel verslavend en nieuw blijft aanvoelen.
[post id=”160884″]
Kleine indiestudio’s krijgen het vaak voor elkaar om met een bijzondere visuele stijl, prachtig vormgegeven titels neer te zetten. Precies datzelfde geldt ook voor puzzelgame Old Man’s Journey. Het spel vertelt het verhaal van een oude man die plots op avontuur gaat en wij als spelers herleven gebeurtenissen uit zijn leven aan de hand van verschillende locaties. Zowel de fraaie vormgeving als de soundtrack dragen bij aan de emoties die hierbij opwekt worden. Qua gameplay moet je gewoon wat puzzels hier en daar oplossen. Alhoewel ze leuk zijn, zullen ze nooit echt een probleem vormen. Uiteindelijk speel je de game echt voor de setting en die stelt nooit teleur.
[post id=”167526″]
Iets te vaak zien we games voorbijkomen die simpelweg punten proberen te scoren door bepaalde aspecten van retro-games na te bootsen. Soms proberen ze zelfs alles van oudere titels na te bootsen. Ook iets te vaak raken ze daardoor de weg kwijt en weten ze geen goede indruk achter te laten. The Messenger is een ode aan de ouderwetse, pittige platformers zoals Ninja Gaiden op de NES. Zodanig is het spel ook lastig en zul je alle ins en outs moeten leren om de pittige levels door te komen. Alhoewel de levels heel sterk in elkaar zitten, zijn de eindbaasgevechten misschien toch wel het sterkste aspect van The Messenger. Vaak zul je de eerste keer genadeloos afgemaakt worden, maar gaandeweg leer je alle trucjes die zo’n eindbaas te bieden heeft en langzaam maar zeker ontwikkel je een tactiek om ze te verslaan. The Messenger is een must-have voor mensen die verlangen naar de ouderwetse, pittige platformers.